• USD 1,7430 0,00% EUR 1,8487 0,00%
    • GBP 2,1929 0,00% RUB 0,0275 0,00%

Almaniya güclü heyətlə gəlir

Almaniya güclü heyətlə gəlir

Almaniya iştirak edəcəyi idman növləri üzrə ən güclülər də daxil olmaqla, bir sıra qabaqcıl idmançısını seçib.

Publika.az xəbər verir ki, Almaniya Milli Olimpiya Komitəsi demək olar ki, 300 idmançının siyahısını açıqlayıb. Bunlardan 267 nəfərin I Avropa Oyunlarına səfər edəcəyi gözlənilir. İrəli sürülmüş oyunçuların bəziləri avarçəkmə, suya tullanma və voleybol kimi idman sahələrində iştirak edə bilməyəcəklər.

Stolüstü tennis ulduzları Dimitriy Ovtçarov və Timo Boll beş Olimpiya medalına malik olmaqla yanaşı, aralarında dünya çempionatlarının səkkiz dəfə gümüş medalçısı və Avropa çempionatlarının təkbətək görüşlərdə 7 qızıl medalçısı heyətə daxil edilib. Bu cütlük həm də müvafiq olaraq, altıncı və yeddinci yerləri tutmaqla, stolüstü tennis üzrə Avropanın iki ən güclü idmançısıdır.

Və qadınlar arasında stolüstü tennis oyunçusu Petrissa Solja hal-hazırda dünyada 22-ci sırada qərarlaşsa da beynəlxalq miqyasda mübarizə aparmaq üçün Avropa qadınlar arasında dördüncü ən yüksək pillədə durur.

Komandaya olimpiya və 13 qat dünya çempionu Ronald Rauheni daxil etdiyi üçün, Almaniyanın avarçəkmə növündə medal qazanmaq şansı çox yüksəkdir və buraya aşağıdakılar da daxildir: Olimpiya və üçqat dünya çempionu Sebastian Brendel; dünya çempionu Ronald Verch; Olimpiya və yeddiqat dünya çempionu Conny Waßmuth; və Olimpiya və üçqat dünya çempionu Franziska Weber.

Almaniya komandasında digər güclü idmançı idman gimnastikasının turnik üzrə ikiqat Olimpiya medalçısı və sabiq dünya çempionu Fabian Hambüchendir. O, Bakı 2015 Avropa Oyunlarına fikrini yönləndirmək üçün 2015 Avropa İdman Gimnastikası üzrə çempionatını buraxıb.

Almaniya heyətinin rəhbəri cənab Dirk Schimmelpfennig belə deyib: "Birinci Avropa Oyunları iştirakçılara Rio 2016 Olimpiya Oyunlarına birbaşa kvalifikasiya verən idman yarışı olacaq və buraya qaliblərin Rio üçün bilet əldə edəcəkləri stolüstü tennis, atıcılıq və triatlon yarışları aiddir. Bundan əlavə, Avropa Oyunları Rio 2016 üçün kvalifikasiya mövqeyi və ya sıralama xalları verəcək bütün idman növləri üçün xüsusi önəm daşıyır."

Almaniya komandasının heyəti belədir:

Kamandan oxatma (üç kişi və qadın idmançı ilə məhdudlaşır): Florian Floto, Sven Herzig, Florian Kahllund, Simon Nesemann, Cedric Rieger, Eric Skoeries, Christian Weiss, Felix Wieser, Veronika Haidn-Tschalova, Elena Richter, Lisa Unruh, Karina Winter

Badminton: Raphael Beck, Dieter Domke, Andreas Heinz, Carola Bott, Fabienne Deprez, Jennifer Karnott, Kira Kattenbeck

Boks: Serge Neumann (49 kq), Hamza Touba (52 kq), Edgar Walth (56 kq), Atdhe Gashi (60 kq), Kastriot Sopa (64 kq), Abass Baraou (69 kq), Denis Radovan (75 kq), Igor Teziev (81 kq), Albon Pervizaj (91 kq), Max Keller (+91 kq), Ornella Wahner (51 kq), Azize Nimani (54 kq), Tasheena Bugar (60 kq), Cindy Rogge (64 kq), Sarah Scheurich (75 kq)

Avarçəkmə (30 idmançıdan 20-i mayın sonuna kimi seçiləcək)

Kanoe: Sebastian Brendel, Sebastian Hennig, Stefan Kiraj, Johann Kretschmer, Erik Leue, Michael Müller, Yul Oeltze, Ronald Verch

Kayak: Jonas Ems, Marcus Groß, Max Hoff, Martin Hollstein, Max Lemke, Tom Liebscher, Paul Mittelstedt, Ronald Rauhe, Max Rendschmidt, Lukas Reuschenbach, David Schmude, Martin Schubert, Kai Spenner, Kostja Stroinski, Tina Dietze, Melanie Gebhardt, Verena Hantl, Sabrina Hering, Steffi Kriegerstein, Sabine Volz, Conny Waßmuth, Franziska Weber

BMX velosiped idmanı: Maik Baier, Luis Brethauer, Nadja Pries

Suya tullanma (iki idmançı ilə məhdudlaşacaq): Nico Herzog, Philipp Kaebsch, Cao Tri Le Nguyen, Carlo Leuchte, Lou Massenberg, Dennis Nothaft, Frithjof Seidel, Fränze Jahn, Saskia Oettinghaus, Jana Rother, Josefin Schneider, Louisa Stawczynski, Christina Wassen, Elena Wassen

Qılıncoynatma: Jörg Fiedler (Şpaqa), Georg Dörr (Rapira), Alexander Kahl (Rapira), Mark Perelmann (Rapira), Niklas Uftring (Rapira), Richard Hübers (Sablya), Björn Hübner (Sablya), Maximilian Kindler (Sablya), Robin Schrödter (Sablya), Britta Heidemann (Şpaqa), Sandra Bingenheimer (Rapira), Carolin Golubytskyi (Rapira), Anne Sauer (rapira), Franziska Schmitz (Rapira), Anna Limbach (Sablya)

Akrobatika gimnastikası: Katharina Bräunlich, Laura Jolitz, Flora Sochor, Sophie Brühmann, Nikolai Rein

Aerobika gimnatikası: Paul Engel, Antje Nowak

İdman gimnastikası: Fabian Hambüchen, Sebastian Krimmer, Andreas Toba, Kim Janas, Sophie Scheder, Elisabeth Seitz

Bədii gimnastika: Natalie Hermann, Anastasija Khmelnytska, Daniela Potapova, Dar’a Sajfutdinova, Sina Tkaltschewitsch, Rana Tokmak

Cüdo: Tobias Englmaier (60 kq), Sebastian Seidl (66 kq ), Christopher Völk (73 kq), Sven Maresch (81 kq), Alexander Wieczerzak (81 kq), Marc Odenthal (90 kq), Karl-Richard Frey (100 kq), Dimitri Peters (100 kq), Andre Breitbarth (+100 kq), Mareen Kräh (52 kq), Miryam Roper (57 kq), Viola Wächter (57 kq), Martyna Trajdos (63 kq), Szaundra Diedrich (70 kq), Laura Vargas Koch (70 kq), Luise Malzahn (78 kq), Franziska Konitz (+78 kq), Jasmin Külbs (+78 kq)

Gözdən əlillər cüdosu: Ramona Brussig (57 kq)

Karate: Ricardo Giegler (67 kq), Noah Bitsch (75 kq), Jonathan Horne (+84 kq), Jasmin Bleul (Kata), Duygu Bugur (50 kq)

Atıcılıq: Karsten Bindrich, Ralf Buchheim, Michael Goldbrunner, Andreas Löw, Daniel Brodmeier, Michael Janker, Henri Junghänel, Julian Justus, Oliver Geis, Christian Reitz, Florian Schmidt, Jana Beckmann, Katrin Quooß, Christine Wenzel, Barbara Engleder, Beate Gauß, Amelie Kleinmanns, Lisa Müller, Munkhbayar Dorjsuren, Monika Karsch, Stefanie Thurmann

Üzgüçülük: Thore Bermel, Moritz Brandt, Ole Braunschweig, Maximilian Forstenhäusler, Paul Hentschel, Alexander Lohmar, Henning Mühlleitner, Ronald Müller, Tobias Niestroy, Nico Perner, Leo Schmidt, Paulus Schön, Johannes Tesch, Marek Ulrich, Moritz Walaschewski, Konstantin Walter, Jana Augenstein, Lea Boy, Thea Brandauer, Katrin Gottwald, Marie Graf, Laura Kelsch, Leonie Kullmann, Julia Mrozinski, Lia Neubert, Phillis Range, Josephine Tesch, Hana van Loock, Maxine Wolters, Jana Zinnecker

Sinxron üzgüçülük: Michelle Zimmer

Taekvondo: Levent Tuncat (58 kq), Tahir Gülec (80 kq), Volker Wodzich (+80 kq), Anna-Lena Frömming (57 kq), Rabia Gülec (67 kq), Yanna Schneider (+67 kq)

Stolüstü tennis: Timo Boll, Dimitriy Ovtçarov, Patrick Baum, Ying Han, Petrissa Solja, Xiaona Shan

Batut gimnastikası: Martin Gromowski, Kyrylo Sonn, Leonie Adam, Silva Müller

Triatlon: Jonas Breinlinger, Lisa Sieburger

Su polosu: Alexander Bayer, Philipp Dolff, Benjamin Flammersberger, Dan Hilgendorf, Efstratios Manolakis, Rafael Nawrat, Daniel Reimer, Fynn Schütze, Konstantinos Sopiadis, Denis Strelezkij, Robin Toth, Vincent Winkler, Filip Zugic, Nele Baumbach, Ira Deike, Franziska Dregger, Sophia Eggert, Victoria Fischer, Aylin Fry, Nadine Hartwig, Vivian Hohenstein, Lotte Hurrelmann, Lynn Krukenberg, Leonie Prinz, Jamie Verebelyi, Meike Weber

Kişilərdən ibarət voleybol komandası (14 oyunçu ilə məhdudlaşacaq): Michael Andrei, Marcus Böhme, Tim Broshog, Christian Fromm, Simon Hirsch, Björn Höhne, Denis Kaliberda, Lukas Kampa, Georg Klein, Tomas Kocian, Sebastian Kühner, Matthias Pompe, Moritz Reichert, Jochen Schöps, Falko Steinke, Tom Strohbach, Leonhard Tille, Ferdinand Tille, Phillip Trenkler, Dirk Westphal, Jaromir Zachrich, Jan Zimmermann

Qadınlar arasında voleybol (14 oyunçu ilə məhdudlaşacaq): Mareen Apitz, Carina Aulenbrock, Heike Beier, Anja Brandt, Maren Brinker, Lenka Dürr, Jennifer Geerties, Denise Hanke, Saskia Hippe, Denise Imoudu, Lisa Izquierdo, Margareta Kozuch, Juliane Langgemach, Louisa Lippmann, Jennifer Pettke, Jana Franziska Poll, Leonie Schwertmann, WiebkeSilge, Lena Stigrot, Lisa Thomsen, Janine Völker, Laura Weihenmaier, KathleenWeiß

Sərbəst güləş: Marcel Ewald (57 kq), Samet Dülger (65 kq), Tim Müller (70 kq), Georg Harth (74 kq), William Harth (86 kq), Stefan Kehrer (97 kq), Nick Matuhin (125 kq), Jaqueline Schellin (48 kq), Nina Hemmer (53 kq), Laura Mertens (55 kq), Luisa Niemesch (58 kq), Nadine Weinauge (63 kq), AlineFocken (69 kq), Maria Selmaier (75 kq)

Yunan-Roma güləşi: Deniz Menekse (59 kq), Matthias Maasch (66 kq), Frank Stäbler (71 kq), Pascal Eisele (75 kq), Jan Rotter (80 kq), Ramsin Azizsir (85 kq), Oliver Haßler (98 kq), Eduard Popp (130 kq)

Publika.az

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR