• USD 1,7369 0,00% EUR 1,8716 +0,49%
    • GBP 2,1974 -0,10% RUB 0,0274 +0,73%

Bolqarıstan millisi heyətini açıqladı

Bolqarıstan millisi heyətini açıqladı

Bolqarıstan millisini İlk Avropa Oyunlarında təmsil edəcək yekun heyət məlum olub.

Publika.az xəbər verir ki, təsnifat yarışlarında uğurla çıxış edən bolqarlar Bakı 2015-ə 109 deyil, 127 (67 kişi, 60 qadın) idmançı ilə gələcəklər.

Avropa Oyunları üçün açıqlanan siyahıya dünya və Avropa çempionları, həmçinin Azərbaycanda oynamış voleybolçuların adları daxil edilib.

Komandanın ümumi heyəti isə 196 nəfər olacaq: rəhbərlik – 4, məşqçi heyəti – 43 nəfər, idmançılar – 127 nəfər, tibbi personal – 11, karyerasını bitirən tanınmış idmançılar – 5, , operativ idarəçilər – 6.

Akrobatika (2): Aleks Jekov, Yelena Velikova (qarışıq cütlər).

Badminton (7): Linda Zeçiri, Petya Nedelçeva, Blaqovest Kisov (hər üçü tək), Stefani Stoyeva - Qabriela Stoyeva, Liliyan Mixaylov – Mixail Mixaylov (cütlər).

Boks (12): Tinko Banabakov (49 kq), Daniel Asenov (52 kq), Stefan İvanov (56 kq), Elian Dimitrov (60 kq) Ayrin İsmetov (64 kq), Simeon Çamov (69 kq), Radoslav Pantaleyev (81 kq), Kristiyan Dimitrov (91 kq), Petr Belberov (+91 kq), Stoyka Petrova (51 kq), Stanimira Petrova (54 kq), Denitsa Eliseyeva (60 kq).

Güləş (24): Aleksandr Kostadinov (59 kq), Konstantin Stas (66 kq), Svilen Kostadinov (71 kq), Yavor Yanakiyev (75 kq), Daniel Aleksandrov (80 kq), Nikolay Bayryakov (85 kq), Vladislav Metodiev (98 kq), Miloslav Metodiev (130 kq, hamısı yunan-Roma güləşi), Vladimir Dubov (57 kq), Radoslav Velikov (61 kq), Borislav Novaçkov (65 kq), Miroslav Kirov (70 kq), Kiril Terziyev (74 kq), Georgi Sredkov (86 kq), Draqomir Stoyçev (97 kq), Dimitr Kumçev (125 kq, hamısı sərbəst güləş) - kişilər;

Elitsa Yankova (48 kq), Pepa Dimitrova (53 kq), Evelina Nikolova (55 kq), Mimi Xristova (58 kq), Taybe Yusein (60 kq), Elina Vaseva (63 kq), Canan Manolova (69 kq), Stanka Xristova (75 kq, hamısı sərbəst güləş) – qadınlar.

Voleybol (28): Diana Nenova, Nasya Dimitrova, Lora Kitipova, Dobrana Rabadjiyeva, Qabriela Koyeva, Qerqana Dimitrova, Xristina Ruseva, Miroslava Paskova, Silvana Çauşeva, Mariya Filipova, Yana Todorova, Elitsa Vasileva, Mira Todorova, Emiliya Nikolova – qadınlar;

Georgi Bratoyev, Rozalin Pençev, Martin Bojilov, Svetoslav Qotsev, Danail Miluşev, Branimir Qrozdanov, Dobromir Dimitrov, Valentin Bratoyev, Jani Jelyazkov, Todor Aleksiyev, Nikolay Nikolov, Borislav Apostolov, Ventsislav Raqin, Petr Karakaşev – kişilər.

Çimərlik voleybolu (2): İrena Mişonova, Svetla Anqelova.

İdman gimnastikası (6): Aleksandr Batinkov, Martin Anqelov, Yordan Aleksandrov, Ralitsa Mileva, Albena Zlatkova, Valentina Raşkova.

Cüdo (3): Yanislav Qerçev (60 kq), İvaylo İvanov (81 kq), İvelina İliyeva (57 kq).

Kanoe (4): Miroslav Kirçev (K1 200 m, 1000 m), Berenike Faldum (K1 500 m, 5000 m), Qalin Georgiyev (K2 200 m), Nikolay Milev (K2 200 m).

Karate (1): Borislava Qaneva (kumite, 68 kq).

Velosiped idmanı (2): Nikolay Mixaylov, Stefan Xristov (hər ikisi şose).

Su idmanı (8): Kaloyan Nikolov (200 və 400 m, kompleks üzgüçülük), Matyu Tsenkov (50, 100 və 200 m, brass), Diana Petkova (50 və 100 m, sərbəst, 100 m arxası üstə və 200 m kompleks üzgüçülük), Boyana Tomova (50, 100 və 200 m, arxası üstə), Dimitar İsayev (tramplin 1 m və 3 m, tək və sinxron, suyatullanma), Boqomil Koynaşki (tramplin 1 m və 3 m, sinxron, suyatullanma), Mixaela Peyeva, Mariya Kirkova (sinxron üzgüçülük, duet)

Sambo (6): Maqdalena Vrbanova (52 kq), Kalina Stefanova (60 kq), Vanya İvanova (64 kq), Qabriela Qiqova (68 kq), Borislav Yanakov (57 kq), Martin İvanov (74 kq).

Batut (2): Valeriya Yordanova, Simona İvanova (hər ikisi həm şəxsi, həm də sinxron).

Güllə atıcılığı (4): Mariya Qrozdeva (10 m, 25 m), Antoaneta Boneva (10 m, 25 m), Anton Rizov (50 m), Samuil Donkov (10 m, 50 m),

Stend atıcılığı (2): Dobromira Danailova, Yavor Xristov

Taekvondo (2): Vladimir Dalakliev (68 kq), Teodor Georgiev (80 kq)

Stolüstü tennis (1): Aneliya Karova

Triatlon (2): Xrista Stoyneva, Emil Stoynev

Qılıncoynatma (2): Atanas Arnaudov (sablya), Deyan Dobrev (şpaqa)

Bədii gimnastika (7): Mariya Mateva, Nevyana Vladinova (hər ikisi şəxsi), Mixaela Mayevska, Reneta Kamberova, Tsvetelina Naydenova, Tsvetelina Stoyanova, Xristiyana Todorova (hamısı qrup).

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR