• USD 1,7339 0,00% EUR 1,8516 0,00%
    • GBP 2,1859 0,00% RUB 0,0272 0,00%

Bakı 2015: Badminton – Püşk atıldı

Bakı 2015: Badminton – Püşk atıldı

Avropa Oyunlarının badminton yarışlarının püşkü atılıb.

Publika.az xəbər verir ki, püşkatmada azərbaycanlı idmançıların rəqibləri bilinib. Belə ki, iyunun 22-28-də təşkil olunacaq yarışda 5 dəst medal uğrunda ümumilikdə 33 ölkə gücünü yoxlayacaq. Azərbaycan idmançıları yalnız kişilərin tək və qoşa yarışında mübarizə aparacaq.

Həmyerlilərimizin heç də zəif qrupa düşdüyünü demək olmaz. Kişilərin mübarizəsində Kənan Rzayev B qrupunda İsrail, Malta və İtaliyalı həmkarlarını sınağa çəkəcək. O, qoşa yarışda isə Orxan Qələndərovla birgə Rusiya, Türkiyə və Fransa badmintonçuları ilə oynayacaq.

Kişilərin mübarizəsi

A qrupu: Skott Evans (İrlandiya), Qerqeli Kraus (Macarıstan), Yuhan Tan (Belçika), Georgios Çaralambidis (Almaniya)

B qrupu: Mişa Zilberman (İsrail), Samuel Kali (Malta), Rosario Maddaloni (İtaliya), Kənan Rzayev (Azərbaycan)

C qrupu: Pablo Abian (İspaniya), Dieter Domke (Almaniya), Raul Must (Estoniya), İztok Utrosa (Sloveniya)

D qrupu: Erik Panq (Hollandiya), Dmitro Zavadski (Ukrayna), Kestutis Naviskas (Litva), Blaqovest Kisyov (Bolqarıstan)

E qrupu: Petr Koukal (Çexiya), Matias Bonni (İsveçrə), Əmrə Vural (Türkiyə), İgor Bjelan (Serbiya)

F qrupu: Luka Vraber (Avstriya), Vladislav Kuşnir (Belarus), Miçel Roqalski (Polşa), Reinis Krauklis (Latviya)

G qrupu: Vladimir Malkov (Rusiya), Eetu Heino (finlandiya), Yarolim Visen (Slovakiya), Kari Qunnarsson (İslandiya)

H qrupu: Emil Holst (Danimarka), Lusas Korvi (Fransa), Rikardo Silva (Portuqaliya), Zvonimir Durkinyak (Xorvatiya)

Qadınların mübarizəsi

A qrupu: Linda Zetçiri (Bolqarıstan), Veronika Qrudzina (Polşa), Laura Sarosi (Macarıstan), Mariya Ulitina (Ukrayna)

B qrupu: Line Kyaersfeldt (Danimarka), Sonya Qonsalves (Portuqaliya), Klara Azurmendi (İspaniya), Milika Simiç (Serbiya)

C qrupu: Petya Nedelçeva (Bolqarıstan), Fabyanne Deprez (Almaniya), Nikole Ankli (İsveçrə), Delfine Lansak (Fransa)

D qrupu: Neslihan Yigit (Türkiyə), İoanna Karkantzya (Almaniya), Dorotea Sutara (Xorvatiya), Ksenya Polikarpova (Rusiya)

E qrupu: Anna Tea Madsen (Danimarka), Sadovski Fiorella Mariya (Malta), Sara Hoqnadottir (İslandiya), Airi Mikkela (Finlandiya)

F qrupu: Çloe Maqi (İrlaniya), Lianne Tan (Belçika), Kristine Sefere (Latviya), Kati Tolmoff (Estoniya)

G qrupu: Seanine Sikoqnini (İtaliya), Kaya Stankoviç (Sloveniya), Yana Siznarova (Slovakiya), Kristina Qavnolt (Çexiya)

H qrupu: Natalya Perminova (Rusiya), Alesya Zaytsava (Belarus), Sonya Olariu (Rumıniya), Akvile Stapusaityte (Litva)

Kişilər, qoşa

A qrupu: Matias Boe & Karsten Moqensen (Danimarka), Angelo Silva & Rikardo Silva (Portuqaliya), Pavel Florian & Ondrey Kopriva (Çexiya), Coşua Maqi & Sam Maqi (İrlandiya)

B qrupu: Vladimir İvanov & İvan Sozonov (Rusiya), Orxan Qələndərov & Kənan Rzayev (Azərbaycan), Əmrə Vural & Sinan Zorlu (Türkiyə), Bastian Kersaudi & Qaetan Mittelheisser (Fransa)

C qrupu: Rafael Bek & Andreas Heinz (Almaniya), Povilas Bartusis & Alan Plavin (Litva), Ciovanni Qreso & Rosario Maddaloni (İtaliya), Zvonimir Durkinyak & Zvonimir Hoelblinq (Xorvatiya)

D qrupu: Matiys Dyeriks & Frik Qolinski (Belarus), Miloş Boçat & Pavel Pyetriya (Polşa), Gennadi Natarov & Artyom Poçtaryev (Ukrayna), Lilian Mixaylov & Mixael Mixaylov (Bolqarıstan)

Qadınlar, qoşa

A qrupu: Qabriela Stoyeva & Stefani Stoyeva (Bolqarıstan), Yeva Pope & Kristine Sefere (Latviya), Steffi Annis & Flore Vandenhouke (Belçika), Natalya Voytsex & Yelyzaveta Şarka (Ukrayna)

B qrupu: Yekaterina Bolotova & Yevgeniya Kosetskaya (Rusiya), Sara Boyle & Raçel Darraq (İrlanidiya), Matilda Lindholm & Cenni Nistrom (Finlandiya), Lorraine Baumann & Audrey Fontaine (Fransa)

C qrupu: Özge Bayrak & Neslihan Yigit (Türkiyə), Katarina Qaleniç & Stasa Poznanoviç (Xorvatiya), Sarka Krizkova & Katerina Tomalova (Çexiya), Laura Molina & Haydi Oyeda (İspaniya)

D qrupu: Lena Qrebak & Mariya Helsbol (Danimarka), Kristin Kuuba & Helina Rüütel (Estoniya), Karola Bott & Cennifer Karnott (Almaniya), Anastasiya Çernyavskaya & Alesya Zaytsava (Belarus)

Qarışıq cütlər

A qrupu: Sam Maqi & Çloe Maqi (İrlandiya), Samuel Sali & Fiorella Marie Sadovski (Malta), Povilas Bartusis & Vitaute Fomkinayte (Litva), Yakub Bitman & Alzbeta Basova (Çexiya)

B qrupu: Vitali Durkin & Nina Vislova (Rusiya), Oliver Şaller & Seline Burkart (İsveçrə), Floris Oleffe & Steffi Annis (Belçika), Pavel Pyetriya & Aneta Voytkovska (Polşa)

C qrupu: Niklas Nohr & Sara Tiqesen (Danimarka), Primoş Flis & Kaya Stankovic (Sloveniya), Melih Turgut & Fatma Nur Yavuz (Türkiyə), Gennadi Natarov & Yuliya Kazarinova (Ukrayna)

D qrupu: Qaetan Mittelheisser & Audrey Fontaine (Fransa), Petros Tentas & İrini Tenta (Almaniya), Qerqeli Krauş & Laura Sarosi (Macarıstan), Rafael Bek & Kira Kattenbek (Almaniya).

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR