• USD 1,7430 +0,35% EUR 1,8487 -1,24%
    • GBP 2,1929 -0,21% RUB 0,0275 +0,36%

Bakı 2015: Çimərlik voleybolçularımız qələbəylə başladı - CANLI YAYIM - YENİLƏNİR

Bakı 2015: Çimərlik voleybolçularımız qələbəylə başladı - CANLI YAYIM - YENİLƏNİR

Bakı 2015 I Avropa Oyunlarında qadınlar arasında çimərlik voleybolu yarışlarına start verilib.

Publika.az xəbər verir ki, Azərbaycan bu yarışda 2 komanda ilə təmsil olunur.

Vivyan Kunya və Zinaida Lyubimovadan ibarət komanda A qrupunda, Yuliya Kərimova və Rakel Ferreyradan ibarət kollektiv isə H qrupunda mübarizə aparır.

Bu gün cütlüklərimiz iki görüş keçirəcəklər.

Vivyan Kunya və Zinaida Lyubimova öncə Danimarkanı təmsil edən Eva Banq və Sesilie Olsenlə, daha sonra isə avstriyalı voleybolçular - Maria Lena Plesiutşniq və Katarina Şutzenhoferlə üz-üzə gələcək.

Yuliya Kərimova və Rakel Ferreyra isə əvvəlcə Polşa təmsilçiləri Katarjina Koçiolek və Dorota Straqla, daha sonra isə ukraynalılar Daria Udovenko və Yelizaveta Sulima ilə münasibətlərə aydınlıq gətirəcəklər.

A qrupu

Vivyan Kunya/Zinaida Lyubimova (Azərbaycan) – Eva Banq/Sesilie Olsen (Danimarka) 2:0 (21:14, 21:17)

Yeva Dumbauskayte/Monika Povilaytite (Litva) – Maria Lena Plesiutşniq/ Katarina Şutzenhofer (Avstriya) 2:1 (21:14, 18:21, 18:16)

20:00. Yeva Dumbauskayte/Monika Povilaytite (Litva) - Eva Banq/Sesilie Olsen (Danimarka)

22:00. Vivyan Kunya/Zinaida Lyubimova (Azərbaycan) - Maria Lena Plesiutşniq/Katarina Şutzenhofer (Avstriya)

B qrupu

Diana Zolnerçi/Martina Yakubsova (Çexiya) – Marta Ozolina/Tina Qraudina (Latviya) 2:1 (17:21, 21:18, 15:9)

Laura Ciombini/Culia Toti (İtaliya) – Valerie Teufl/Nadine Byanka Zass (Avstriya) 2:0 (21:11, 21:10)

17:00. Laura Giombini/Julia Toti (İtaliya) - Marta Ozolina/Tina Qraudina (Latviya)

17:00. Diana Zolnerçi/Martina Yakubsova (Çexiya) - Valerie Teufl/Nadine Byanka Zass (Avstriya)

C qrupu

Paula Qutyerres Soria/Angela Errero Lobato (İspaniya) – Valeriya Babenka/Yana Milevskaya (Belarus) 2:0 (21:19, 21:15)

17:00. Paula Soria Qutyerres/Angela Lobato Herrero (İspaniya) – Janne Konqşvayn/Viktoriya Kyoelberq (Norveç)

D qrupu

Sofie van Gestel/Yantine van der Vlist (Hollandiya) – Svetla Angelova/İrena Mişonova (Bolqarıstan) 2:0 (21:10, 21:8)

Panagiota Karaquni/Anna Pigi Metheniti (Yunanıstan) – Erika Nistrom/Emilia Nistrom (Finlandiya) 0:2 (14:21, 10:21)

19:00. Sofie van Gestel/Yantine van der Vlist (Hollandiya) - Erika Nistrom/Emilia Nistrom (Finlandiya)

19:00. Panagiota Karaquni/Anna Pigi Metheniti (Yunanıstan) - Svetla Angelova/İrena Mişonova (Bolqarıstan)

E qrupu

Daniela Coria/Culia Momoli (İtaliya) – Viktoriya Şalayevskaya/Viktoriya Siakretava (Belarus) 2:1 (19:21, 28:26, 15:11)

Riikka Letonen/Taru Lahti (Finlandiya) – Ester Boter Ribera/Amaranta Navarro Fernandes (İspaniya) 2:0 (21:15, 21:9)

18:00. Riikka Letonen/Taru Lahti (Finlandiya) - Viktoriya Şalayevskaya/Viktoriya Siakretava (Belarus)

18:00. Daniela Coria/Culia Momoli (İtaliya) - Ester Boter Ribera/Amaranta Navarro Fernandes (İspaniya)

F qrupu

Yulia Abalakina/Kseniya Dabija (Rusiya) – Rimke Braakman/Jolien Sinnema (Hollandiya) 1:2 (21:18, 15:21, 13:15)

Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə) – Line Trans/Helle Soenderqard (Danimarka) 2:0 (21:18, 21:17)

18:00. Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə) - Rimke Braakman/Jolien Sinnema (Hollandiya)

18:00. Yulia Abalakina/Kseniya Dabija (Rusiya) - Line Trans/Helle Soenderqard (Danimarka)

G qrupu

Yaqoda Qrusçinzka/Karolina Baran (Polşa) – İrina Maxno/İnna Maxno (Ukrayna) 2:1 (21:16, 17:21, 15:13)

Yekaterina Sirtçeva/Mariya Prokopeva (Rusiya) – Laura Lonque/Melinda Adelin (Fransa) 0:2 (13:21, 14:21)

19:00. Yekaterina Sirtçeva/Mariya Prokopeva (Rusiya) - İrina Maxno/İnna Maxno (Ukrayna)

19:00. Yaqoda Qrusçinzka/Karolina Baran (Polşa) - Laura Lonque/Melinda Adelin (Fransa)

H qrupu

Yuliya Kərimova/Rakel Ferreyra (Azərbaycan) – Katarjina Koçiolek/Dorota Straq (Polşa) 2:0 (21:18, 21:18)

Karolina Reqaçkova/Eliska Qalova (Çexiya) – Daria Udovenko/Yelizaveta Sulima (Ukrayna) 2:0 (21:12, 21:19)

20:00. Karolina Rehaçkova/Eliska Qalova (Çexiya) - Katarjina Koçiolek/Dorota Straq (Polşa)

21:00. Yuliya Kərimova/Rakel Ferreyra (Azərbaycan) - Daria Udovenko/Yelizaveta Sulima (Ukrayna)

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR