Bakı 2015
Bakı 2015: Günün proqramı
Bu gün Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında 13 idman növü üzrə yarışlar keçiriləcək.
Publika.az xəbər verir ki, bu növlərin 6-da yarışlara yekun vurulacaq və mükafatçılar müəyyənləşəcək.
Belə ki, oyunların 8-ci günü çərçivəsində 11 dəst medal oynanılacaq: 2-si suya tullanma, 2-si akrobatika gimnastikası, 1-i bədii gimnastika, 2-si atıcılıq, 2-si stolüstü tennis, 2-si isə taekvondoda.
Batut gimnastikası, aerobika, boks, kamandan oxatma yarışları davam etdiriləcək. Çimərlik voleybolu, voleybol, su polosu növlərində çıxış edən komandalar növbəti sınaqlarına çıxacaq.
Azərbaycan idmançıları stolüstü tennis və su polosundan başqa, gün ərzində bütün yarışlarda qüvvələrini sınayacaqlar.
19 iyun
09:00. Atıcılıq
Qadınlar, 50 metrdən 3 vəziyyətdə tüfəng ilə atəş
Qadınlar, 25 metrdən tapança ilə atəş, təsnifat mərhələsi
Kişilər, qoşa səngər stendi
Bakı Atıcılıq Mərkəzi
09:00. Kamandan oxatma
Qadınlar, fərdi, 1/32 final
Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu
09:00. Taekvondo
Qadınlar, +67 kq
Kişilər, +80 kq
Bakı Kristal Zalı
09:00. Voleybol
Qadınlar A qrupu
Rumıniya - Türkiyə
Bakı Kristal Zalı
10:00. Suya tullanma
Qadınlar, tramplin, 1 m
Kişilər, sinxron tramplin, 3 m
Bakı Su İdmanı Mərkəzi
10:00. Akrobatika
Qadınlar, qrup çoxnövçülüyü, final
Qarışıq cütlüklər, çoxnövçülük, final
Milli Gimnastika Arenası
10:00. Bədii gimnastika
Fərdi çoxnövçülük, final mərhələsi
Halqa, top, gürzlər, lent, təsnifat mərhələsi
Milli Gimnastika Arenası
10:00. Çimərlik voleybolu
Kişilər, qrup və seçmə mərhələsi
Qadınlar, 1/4 final
Çimərlik Arenası
11:00. Voleybol
Qadınlar B qrupu
Bolqarıstan - Xorvatiya
Bakı Kristal Zalı
11:00. Stolüstü tennis
Qadınlar, fərdi yarışlar
Kişilər, fərdi yarışlar
Bakı İdman Zalı
12:00. Su polosu
Kişilər, 11-ci yer uğrunda
Slovakiya - Rumıniya
Vaterpol Arenası
12:30. Boks
1/8 final
Qadınlar, 51 kq, 75 kq
Kişilər, 49 kq, 56 kq, 81 kq, +91 kq
Bakı Kristal Zalı
13:30. Su polosu
Kişilər, 9-cu yer uğrunda
Monteneqro - Fransa
Vaterpol Arenası
14:30. Voleybol
Qadınlar B qrupu
Serbiya - Hollandiya
Bakı Kristal Zalı
15:00. Su polosu
Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda
Rusiya - Almaniya
Vaterpol Arenası
16:30. Voleybol
Qadınlar A qrupu
Polşa - İtaliya
Bakı Kristal Zalı
17:30. Su polosu
Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda
Macarıstan - İtaliya
Vaterpol Arenası
19:00. Batut gimnastikası
Kişilər, sinxron hərəkətlər
Qadınlar, sinxron Hərəkətlər
Milli Gimnastika Arenası
19:00. Su polosu
Kişilər, Yarımfinal
İspaniya – Xorvatiya
Vaterpol Arenası
19:15. Aerobika gimnastikası
Qruplar, təsnifat
Milli Gimnastika Arenası
20:00. Voleybol
Qadınlar A qrupu
Azərbaycan - Belçika
Bakı Kristal Zalı
20:30. Su polosu
Kişilər, Yarımfinal
Yunanıstan - Serbiya
Vaterpol Arenası
22:00. Voleybol
Qadınlar B qrupu
Almaniya – Rusiya
Bakı Kristal Zalı
-
Sosial16:36
Güclü külək əsəcək, çaylardan sel keçəcək - XƏBƏRDARLIQ
-
Magazin116:11
Zülfiyyə Aşıq Tellini biabır etdi: “Restoranda yeyir, sonra da...”
-
Sağlamlıq15:41
Marketlərdə satılan bu yuyucu tozlar XƏRÇƏNG YARADIR
-
Nida Xəbər 15:11
Təsdiqləndi: Bu şəxslərin MAAŞI ARTIRILDI - MƏBLƏĞLƏR
-
Dünya14:08
Makronla Silvanın romantik pozaları gündəmi silkələdi - FOTO
-
Sosial13:47
Bu şəxslər pensiyaya 5 il erkən çıxacaq
-
Yaxın Şərq13:16
Mahmud Abbas ermənini nazir təyin etdi - FOTO
-
Sosial13:03
Sabah 25 dərəcə isti olacaq