• USD 1,7339 0,00% EUR 1,8651 +1,90%
    • GBP 2,2098 +0,44% RUB 0,0271 +0,37%

Bakı 2015: Günün proqramı

Bakı 2015: Günün proqramı

Bu gün Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında 13 idman növü üzrə yarışlar keçiriləcək.

Publika.az xəbər verir ki, bu növlərin 6-da yarışlara yekun vurulacaq və mükafatçılar müəyyənləşəcək.

Belə ki, oyunların 8-ci günü çərçivəsində 11 dəst medal oynanılacaq: 2-si suya tullanma, 2-si akrobatika gimnastikası, 1-i bədii gimnastika, 2-si atıcılıq, 2-si stolüstü tennis, 2-si isə taekvondoda.

Batut gimnastikası, aerobika, boks, kamandan oxatma yarışları davam etdiriləcək. Çimərlik voleybolu, voleybol, su polosu növlərində çıxış edən komandalar növbəti sınaqlarına çıxacaq.

Azərbaycan idmançıları stolüstü tennis və su polosundan başqa, gün ərzində bütün yarışlarda qüvvələrini sınayacaqlar.

19 iyun

09:00. Atıcılıq

Qadınlar, 50 metrdən 3 vəziyyətdə tüfəng ilə atəş

Qadınlar, 25 metrdən tapança ilə atəş, təsnifat mərhələsi

Kişilər, qoşa səngər stendi

Bakı Atıcılıq Mərkəzi

09:00. Kamandan oxatma

Qadınlar, fərdi, 1/32 final

Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu

09:00. Taekvondo

Qadınlar, +67 kq

Kişilər, +80 kq

Bakı Kristal Zalı

09:00. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Rumıniya - Türkiyə

Bakı Kristal Zalı

10:00. Suya tullanma

Qadınlar, tramplin, 1 m

Kişilər, sinxron tramplin, 3 m

Bakı Su İdmanı Mərkəzi

10:00. Akrobatika

Qadınlar, qrup çoxnövçülüyü, final

Qarışıq cütlüklər, çoxnövçülük, final

Milli Gimnastika Arenası

10:00. Bədii gimnastika

Fərdi çoxnövçülük, final mərhələsi

Halqa, top, gürzlər, lent, təsnifat mərhələsi

Milli Gimnastika Arenası

10:00. Çimərlik voleybolu

Kişilər, qrup və seçmə mərhələsi

Qadınlar, 1/4 final

Çimərlik Arenası

11:00. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Bolqarıstan - Xorvatiya

Bakı Kristal Zalı

11:00. Stolüstü tennis

Qadınlar, fərdi yarışlar

Kişilər, fərdi yarışlar

Bakı İdman Zalı

12:00. Su polosu

Kişilər, 11-ci yer uğrunda

Slovakiya - Rumıniya

Vaterpol Arenası

12:30. Boks

1/8 final

Qadınlar, 51 kq, 75 kq

Kişilər, 49 kq, 56 kq, 81 kq, +91 kq

Bakı Kristal Zalı

13:30. Su polosu

Kişilər, 9-cu yer uğrunda

Monteneqro - Fransa

Vaterpol Arenası

14:30. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Serbiya - Hollandiya

Bakı Kristal Zalı

15:00. Su polosu

Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda

Rusiya - Almaniya

Vaterpol Arenası

16:30. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Polşa - İtaliya

Bakı Kristal Zalı

17:30. Su polosu

Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda

Macarıstan - İtaliya

Vaterpol Arenası

19:00. Batut gimnastikası

Kişilər, sinxron hərəkətlər

Qadınlar, sinxron Hərəkətlər

Milli Gimnastika Arenası

19:00. Su polosu

Kişilər, Yarımfinal

İspaniya – Xorvatiya

Vaterpol Arenası

19:15. Aerobika gimnastikası

Qruplar, təsnifat

Milli Gimnastika Arenası

20:00. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Azərbaycan - Belçika

Bakı Kristal Zalı

20:30. Su polosu

Kişilər, Yarımfinal

Yunanıstan - Serbiya

Vaterpol Arenası

22:00. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Almaniya – Rusiya

Bakı Kristal Zalı

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR