• USD 1,7430 0,00% EUR 1,8487 0,00%
    • GBP 2,1929 0,00% RUB 0,0275 0,00%

Basketbol: Millilərimiz Andorranı məğlub etdi - CANLI YAYIM - YENİLƏNİR

Basketbol: Millilərimiz Andorranı məğlub etdi - CANLI YAYIM - YENİLƏNİR

Millimiz ardıcıl 2-ci qələbəsini qazandı.

Andorra – Azərbaycan – 14:20

18:43

İlk Avropa Oyunlarında basketbolun 3x3 növü üzrə yarışlar davam edir.

Publika.az xəbər verir ki, bu gün həm kişilərin, həm də qadınların yarışında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.

Kişilərdən ibarət yığmamız D qrupunda son oyununa çıxacaq. İlk iki matçda qələbə qazanan millimizin budəfəki rəqibi Andorra seçməsidir.

Qadınların yarışında A qrupunda yer alan millimiz isə 2 oyun keçirəcək. Dünən birinci turda İsveçrəyə uduzan komandamız bu gün öncə Hollandiya, ardından isə Yunanıstanla görüşdə gücünü sınayacaq.

24 iyun

3-cü tur

Kişilər

A qrupu

Sloveniya – Litva 20:18

İsrail – Rumıniya 16:21

20:45 Rumıniya – Sloveniya

1.

Sloveniya

2

2

0

18

2.

Litva

3

2

1

17,7

3.

Rumıniya

2

1

1

18

4.

İsrail

3

0

3

11,7

B qrupu

İspaniya – Rusiya 16:19

Belçika - İspaniya 13:20

20:45 Rusiya – Türkiyə

1.

Rusiya

2

2

0

20

2.

İspaniya

3

2

1

18,3

3.

Belçika

3

1

2

15,3

4.

Türkiyə

2

0

2

14,5

C qrupu

Serbiya – Estoniya 18:17

19:55 Estoniya - İtaliya

21:35 Yunanıstan – Serbiya

1.

Serbiya

2

2

0

19,5

2.

Yunanıstan

2

2

0

15

3.

Estoniya

2

0

2

16,5

4.

İtaliya

2

0

2

11,5

D qrupu

Çexiya – Andorra 20:11

19:55 Andorra – Azərbaycan

21:35 İsveçrə - Çexiya

1.

Azərbaycan

2

2

0

17

2.

Çexiya

2

1

1

17

3.

Andorra

2

1

1

13,5

4.

İsveçrə

2

0

2

9,5

Qadınlar

A qrupu

Azərbaycan – Hollandiya 14:10

20:20 Hollandiya – İsveçrə

21:10 Yunanıstan – Azərbaycan

1.

İsveçrə

2

2

0

16,5

2.

Yunanıstan

2

1

1

14,5

3.

Azərbaycan

2

1

1

12,5

4.

Hollandiya

2

0

2

9

B qrupu

Belçika – Çexiya 15:19

20:20 Çexiya – Türkiyə

21:10 Ukrayna – Belçika

1.

Ukrayna

2

2

0

17

2.

Çexiya

2

1

1

15

3.

Belçika

2

1

1

17

4.

Türkiyə

2

0

2

10

C qrupu

İspaniya – Sloveniya 18:10

İrlandiya – İspaniya 11:21

19:30 Slovakiya – İrlandiya

1.

İspaniya

3

3

0

17,7

2.

Sloveniya

3

2

1

13

3.

İrlandiya

2

0

2

10,5

4.

Slovakiya

2

0

2

7,5

D qrupu

Rumıniya – Rusiya 21:16

İsrail – Rumıniya 9:21

19:30 Rusiya – Litva

1.

Litva

2

2

0

16

2.

Rumıniya

3

2

1

18

3.

Rusiya

2

1

1

18,5

4.

İsrail

3

0

3

7,7

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR