• USD 1,7339 +0,12% EUR 1,8516 +0,84%
    • GBP 2,1859 +0,79% RUB 0,0272 +0,74%

Avropa Liqası: Gürcülərin fiaskosu

  • İdman
  • 10 İyul 2015 12:54
  • 377 Baxış
Avropa Liqası: Gürcülərin fiaskosu

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin oyunlarına yekun vurulub.

Təmsilçilərimiz “İnter” və “Qəbələ” mərhələ adladığı halda, "Neftçi" turnirlə erkən vidalaşıb.

Publika.az bütün nəticələri təqdim edir.

Qeyd edək ki, Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin oyunları 16-23 iyul tarixlərində keçiriləcək.

Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

9 iyul

Kayrat (Qazaxıstan) - Srvena Zvezda (Serbiya) 2:1 (İlk oyun - 2:0)

İslamxan, 29, Kuat, 47 - Saviçekiv, 85.

Daçiya (Moldova) - Renova (Makedoniya) 4:1 (1:0)

Kokiuk, 9. Jardan, 55. Pavlov, 60. Lozoviy, 88 - Emini, 32.

Sutyeska (Monteneqro) - Debretsen (Macarıstan) 2:0 (0:3)

Fukui, 53. Bozoviç, 81.

Dudelanj (Lüksemburq) - Kollec (İrlandiya) 2:1 (0:1)

Pedro, 43. Nakaçe, 45+3 - Svan, 17.

Nomme Kalyu (Estoniya) - Aktobe (Qazaxıstan) 0:0 (1:0)

Elfsborq (İsveç) - Lahti (Finlandiya) 5:0 (2:2)

Svensson, 11. Klaesson, 22-p. Rohden, 33. Prodell, 69. Nilsson, 81.

Omoniya (Kipr) - Dinamo (Batumi, Gürcüstan) 2:0 (0:1)

Qoulon, 57; 62.

Spartak (Tsxinvali, Gürcüstan) - Botoşani (Rumıniya) 1:3 (1:1)

Kilasonia, 66-p - Roman, 6; 60. Batin, 69.

Spartaks (Latviya) - Buduçnost (Monteneqro) 0:0 (3:1)

Torpedo (Belarus) - Kukesi (Albaniya) 0:0 (0:2)

Ulises (Ermənistan) - Birkirkara (Malta) 1:3 (0:0)

Morozov, 70 - Mikkoli, 21. Mazzetti, 43. Feneç, 79.

Şaxtyor (Belarus) - Qlenavon (Şimali İrlandiya) 3:0 (2:1)

Yureviç, 8. Yanuş, 67 - Komarovski, 87.

AİK (İsveç) - VPS (Finlandiya) 4:0 (2:2)

Qoutom, 14; 59. Bangura, 54. Ofori, 85.

Apollon (Kipr) - Saxan (Moldova) 2:0 (2:0)

Stojanoviç, 2. Paoulis, 61.

Beytar (İsrail) - Ordabaşı (Qazaxıstan) 2:1 (0:0)

Atzili, 17. Qabbay, 60 - Petrov, 66.

Beroe Star (Bolqarıstan) - Atlants (Litva) 3:1 (1:0)

Delev, 7; 45; 67 - Vezevişius, 65.

Odd Qrenland (Norveç) - Şerif (Moldova) 0:0 (3:0)

Rusenborq (Norveç) - Vikinqur (Farer adaları) 0:0 (2:0)

Slovan (Slovakiya) - Kollec (Cəbəllütariq) 3:0 (6:0)

Qorosito, 21. Zrelak, 35. Vittek, 67-p.

Hayduk (Xorvatiya) - Slima (Estoniya) 6:2 (1:1)

Baliç, 15. Caktas, 45+1. Ohandza, 56; 63. Vlaşiç, 72. Maglica, 88 - Russo, 36; 41.

Randers (Danimarka) - Sent-Culiya (Andorra) 3:0 (1:0)

Amini, 42. Babayan, 72. İshak, 90+3.

Jilina (Slovakiya) - Qlentoran (Şimali İrlandiya) 3:0 (4:1)

Jeliç, 44; 55; 66.

Zrinski (Bosniya və Herseqovina) - Şirak (Ermənistan) 2:1 (0:2)

Mesanoviç, 80-p. Filipoviç, 85 - Boqui, 90+6.

Lokomotiv (Xorvatiya) - Eirbas (Uels) 2:2 (3:1)

Fioliç, 65. Sovsiç, 73 - Budrus, 46. Jones, 75.

Lusitans (Andorra) - Vest Hem (İngiltərə) 0:1 (0:3)

Li, 21.

Vaduts (Lixtenşteyn) - La Fiorita (San Marino) 5:1 (5:0)

Kamber, 25; 33. Şürf, 41. Muntviler, 71. Lanq, 84 - Tommasi, 74.

Liteks (Bolqarıstan) - Jelqava (Latviya) 2:2 (1:1)

Consen, 25; 56 - Oss, 11. Diallo, 60.

Bala Taun (Uels) - Differanj (Lüksemburq) 2:1 (1:3)

Murtaq, 49. Şeridan, 83 - Rafik, 90+5.

Partizan (Albaniya) - Stromqodset (Norveç) 0:1 (1:3)

Valsvik, 90+5.

Rabotniçki (Makedoniya) - Flora (Estoniya) 2:0 (0:1)

Anene, 48. Altiparmakovski, 54.

Runavik (Farer adaları) - Linfild (Şimali İrlandiya) 4:3 (0:2)

Olsen, 17. Justinussen, 19; 85. Coensen, 45+1 - Qlendinninq, 13. Bates, 33. Votevors, 69.

Şlensk (Polşa) - Selye (Sloveniya) 3:1 (1:0)

Ostorovski, 46. Kielb, 56; 90 - Firer, 80.

Spartak (Slovakiya) - Olimpik (Bosniya və Herseqovina) 0:0 (1:1)

Voyvodina (Serbiya) - MTK (Macarıstan) 3:1 (0:0)

Stanisavlyeviç, 14. Mrdakoviç, 40. İvaniç, 51 - Strestik, 3.

Koper (Sloveniya) - Vikinqur (İslandiya) 2:2 (1:0)

Puçko, 18. Palçiç, 61 - Kristinson, 51; 76.

Ferensvaroş (Macarıstan) - Qou Ehed İqlz (Hollandiya) 4:1 (1:1)

Qera, 4. Bode, 20. Busai, 45. Harasti, 89 - Turuç, 90+3.

Çukariçki (Serbiya) - Domzale (Sloveniya) 0:0 (1:0)

Yuvenes (San Marino) - Brondbü (Danimarka) 0:2 (0:9)

Elmander, 49. Raşani, 59.

Yaqelloniya (Polşa) - Kruoya (Litva) 8:0 (1:0)

Qayos, 3. Sviderski, 8. Tuzunski, 18; 45+1; 49-p. Frankovski, 64; 75; 80.

Aberdin (Şotlandiya) - Şkendiya (Makedoniya) 0:0 (1:1)

Valletta (Malta) - Nyu Taun (Uels) 1:2 (1:2)

Fidju, 46 - Osvell, 7. Ouen, 85.

Sent-Conston (Şotlandiya) - Alaşkert (Ermənistan) 2:1 (0:1)

O'Halloran, 34. Makkey, 87 - Qozalyan, 74.

Sent-Patrik (İrlandiya) - Skonto (Latviya) 0:2 (1:2)

Sorokins, 37. Karasauskas, 59.

Torshavn (Farer adaları) - Trakai (Litva) 1:4 (0:3)

Hansen, 90 - Arşakyan, 30; 90+3. Solominas, 38. Buçenok, 83.

Hafnarfyordur (İslandiya) - SJK (Finlandiya) 1:0 (1:0)

Finnboqason, 90+1.

Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) - Balzan (Malta) 1:0 (2:0)

Sadikoviç, 68.

Reykyavik (İslandiya) - Kork Siti (İrlandiya) 2:1, əlavə vaxtda (1:1)

Palmason, 75. Şoop, 99 - O’Sallivan, 13.

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR