• USD 1,7339 0,00% EUR 1,8651 +1,90%
    • GBP 2,2098 +0,44% RUB 0,0271 +0,37%

“Qarabağ”a "Yanq Boyz", "Qəbələ"yə "Panatinaikos" düşdü - YENİLƏNİB

  • İdman
  • 7 Avqust 2015 16:19
  • 1 372 Baxış
“Qarabağ”a "Yanq Boyz", "Qəbələ"yə "Panatinaikos" düşdü  - YENİLƏNİB

Nyonda keçirilən Avropa Liqasının pley-off mərhələsinin püşk mərasimi keçirilir. "Qarabağ"a İsveçrənin "Yanq Boyz" klubu düşüb. "Qəbələ" isə "Panatinaikos"la üz-üzə gələcək.

Avropa Liqası, pley-off mərhələsi

Altax (Avstriya) - Belenenseş (Portuqaliya)

Milsami (Moldova) - Sent-Etyen (Fransa)

Jilina (Slovakiya) - Atletik (İspaniya)

Yablonets (Çexiya) - Ayaks (Hollandiya)

Styaua (Rumıniya) - Rusenborq (Norveç)

Yanq Boyz (İsveçrə) - QARABAĞ (AZƏRBAYCAN)

Zarya (Ukrayna) - Legiya (Polşa)

Mölde (Norveç) - Standard (Belçika)

Viktoriya (Plzen, Çexiya) - Voyvodina (Serbiya)

PAOK (Yunanıstan) - Brondbü (Danimarka)

Bordo (Fransa) - Kayrat (Qazaxıstan)

Panatinaikos (Yunanıstan) - QƏBƏLƏ (AZƏRBAYCAN)

Lex (Polşa) - Videoton (Macarıstan)

Sauthempton (İngiltərə) - Mityulland (Danimarka)

Dinamo (Minsk, Belarus) - Zalsburq (Avstriya)

Astra (Rumıniya) - Alkmaar (Hollandiya)

Rabotniçki (Makedoniya) - Rubin (Rusiya)

Odd (Norveç) - Borussiya (Dortmund, Almaniya)

Slovan (Çexiya) - Hayduk (Split, Xorvatiya)

Krasnodar (Rusiya) - HİK (Finlandiya)

Atromitos (Yunanıstan) - Fənərbaxça (Türkiyə)

Tyun (İsveçrə) - Sparta (Çexiya)

* * *

Bu gün Bakı vaxtı ilə saat 16:00-da Avropa Liqasının pley-off mərhələsinin püşkü atılacaq.

Publika.az xəbər verir ki, pley-offdakı komandalardan 29-u 3-cü təsnifat mərhələsinin qalibləri, digər 15-i isə Çempionlar Liqasından gələnlərdir. 44 komanda iki səbətə bölünüb.

Avrokuboklarda mübarizəni davam etdirən Azərbaycan klubları “Qarabağ” və “Qəbələ”nin də pley-off mərhələsindəki rəqibləri məlum olacaq. Hər iki komandamız “səpələnməmişlər” səbətində yer aldığından, bəxtlərinə güclülərin yer aldığı səbətdən rəqib çıxacaq.

Avropa Liqasının pley-off mərhələsində iştirak edəcək "Qarabağ"ın 5, "Qəbələ"nin isə 6 potensial rəqibi müəyyənləşib.

Ağdamlılar pley-offda "Ayaks" (Hollandiya), PAOK (Yunanıstan), "Yanq Boys" (İsveçrə), "Standard" (Belçika) və "Sent-Etyen" (Fransa) klublarından biriylə qarşılaşacaq.

"Qırmızı-qaralar" isə "Borussiya" (Dortmund, Almaniya), "Alkmaar" (Hollandiya), "Sparta" (Çexiya), "Panatinaikos" (Yunanıstan), "Sautqempton" (İngiltərə) və "Krasnodar" (Rusiya) klublarından biriylə üz-üzə gələcək.

Qeyd edək ki, Avropa Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları avqustun 20-də, cavab qarşılaşmaları isə 27-də baş tutacaq.

1-ci qrup

Səpələnmişlər

“Atletik” (İspaniya)

“Viktoriya” (Plzen, Çexiya)

“Styaua” (Rumıniya)

“Legiya” (Polşa)

“Belenenseş” (Portuqaliya)

Səpələnməmişlər

“Rusenborq” (Norveç)

“Zarya” (Ukrayna)

“Jilina” (Slovakiya)

“Voyvodina” (Serbiya)

“Altax” (Avstriya)

2-ci qrup

Səpələnmişlər

“Ayaks” (Hollandiya)

PAOK (Yunanıstan)

“Yanq Boyz” (İsveçrə)

“Sent-Etyenn” (Fransa)

“Standard” (Belçika)

Səpələnməmişlər

“QARABAĞ” (AZƏRBAYCAN)

“Mölde” (Norveç)

“Yablonets” (Çexiya)

“Brondbü” (Danimarka)

“Milsami” (Moldova)

3-cü qrup

Səpələnmişlər

“Rubin” (Rusiya)

“Zalsburq” (Avstriya)

“Fənərbaxça” (Türkiyə)

“Bordo” (Fransa)

“Lex” (Polşa),)

“Slovan” (Çexiya)

Səpələnməmişlər

“Hayduk” (Split, Xorvatiya)

“Atromitos” (Yunanıstan)

“Dinamo” (Minsk, Belarus)

“Videoton” (Macarıstan)

“Rabotniçki” (Makedoniya)

“Kayrat” (Qazaxıstan)

4-cü qrup

Səpələnmişlər

“Borussiya” (Dortmund, Almaniya)

“Alkmaar” (Hollandiya)

“Sparta” (Çexiya)

“Panatinaikos” (Yunanıstan)

“Sauthempton” (İngiltərə)

“Krasnodar” (Rusiya)

Səpələnməmişlər

“Tyun” (İsveçrə)

HİK (Finlandiya)

“Astra” (Rumıniya)

“Mityulland” (Danimarka)

“Odds” (Norveç)

“QƏBƏLƏ” (AZƏRBAYCAN)

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR