• USD 1,7430 0,00% EUR 1,8487 0,00%
    • GBP 2,1929 0,00% RUB 0,0275 0,00%

"Qarabağ" və "Neftçi"yə bu 5 rəqibdən biri düşəcək

  • İdman
  • 8 Avqust 2014 14:04
  • 782 Baxış
"Qarabağ" və "Neftçi"yə bu 5 rəqibdən biri düşəcək

Bu gün Avropa Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılacaq.

Publika.az-ın məlumatına görə, bu mərhələdə iki klubumuz mübarizə aparacaq.

Klublarımız - "Qarabağ" və "Neftçi" səpələnməmişlər səbətində yer alıblar. Bu o deməkdir ki, onlar güclü klublarla qarşılaşacaqlar.

İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək mərasim Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da baş tutacaq.

Qeyd edək ki, pley-off mərhələsinin oyunlarına avqustun 21-28-də start veriləcək.

“QARABAĞ”

1. "Dinamo" (Xorvatiya)

2 ."Tvente" (Hollandiya)

3. “PAOK” (Yunanıstan)

4. "Rapid" (Avstriya)

5. "Trabzonspor" (Türkiyə)

“NEFTÇİ”

1. "Metalist" (Ukrayna)

2. "Partizan" (Serbiya)

3. "Sent Etyen" (Fransa)

4. "Rio Ave" (Portuqaliya)

5. “PSV” (Hollandiya)

Səpələnmişlər:

Birbaşa mübarizəyə qoşulanlar: "İnter" (İtaliya), "Tottenhem" (İngiltərə), "Vilyareal" (İspaniya), "Tvente" (Hollandiya), "Metallist" (Ukrayna), PAOK (Yunanıstan), "Trabzonspor" (Türkiyə), "Borussiya" (Münhenqladbax, Almaniya), "Lokomotiv" (Rusiya), "Rapid" (Avstriya), "Sürix" (İsveçrə), "Nasional" (Portuqaliya), "Sent Etyen" (Fransa).

Çempionlar Liqasından gələnlər: "Seltik" (Şotlandiya), "Panatinaykos" (Yunanıstan), "Dnepr" (Ukrayna), "Sparta" (Praqa, Çexiya), "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya), "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail), "Şerif" (Moldova), "Partizan" (Serbiya), "Feyenoord" (Hollandiya).

III təsnifat mərhələsinin qalibləri: "Lion" (Fransa), “PSV” (Hollandiya), "Brügge" (Belçika), "Real Sosyedad" (İspaniya), "Yanq Boys" (İsveçrə), "Hall Siti" (İngiltərə), "Torino" (İtaliya), "Rio Ave" (Portuqaliya), "Dinamo" (Moskva, Rusiya)

Səpələnməmişlər:

Birbaşa mübarizəyə qoşulanlar: "Rostov" (Rusiya), "Zvolle" (Hollandiya), "Lokeren" (Belçika), "Apollon" (Kipr), "Midtilland" (Danimarka)

Çempionlar Liqasından gələnlər: "Debretsen" (Macarıstan), "Qrasshoppers" (İsveçrə), "Aktobe" (Qazaxıstan), “AEL” (Kipr), "Qarabağ" (Azərbaycan), “HİK” (Finlandiya).

III təsnifat mərhələsinin qalibləri: "Elfsborq" (İsveç), "Omonia" (Kipr), "Hayduk" (Split, Xorvatiya), "Krasnodar" (Rusiya), "Rijeka" (Xorvatiya), "Asteras Tripolis" (Yunanıstan), "Zarya" (Ukrayna), "Neftçi" (Azərbaycan), "Astra" (Rumıniya), "Petrolul" (Rumıniya), "Karabükspor" (Türkiyə), "Dinamo" (Minsk, Belarus), "Rux" (Polşa), "Sarayevo" (Bosniya və Hersoqovina), "Şaxtyor" (Belarus), "Spartak" (Trnava, Slovakiya), “RNK” (Split, Xorvatiya), "Zimbru" (Moldova), "Astana" (Qazaxıstan), "Styarnan" (İslandiya)

Aygün İlqarqızı

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR