• USD 1,7369 0,00% EUR 1,8716 +0,49%
    • GBP 2,1974 -0,10% RUB 0,0274 +0,73%

Bu gecə Avropada aləm bir-birinə dəyəcək

  • İdman
  • 18 Sentyabr 2014 12:50
  • 457 Baxış
Bu gecə Avropada aləm  bir-birinə dəyəcək

Bu gecə futbol üzrə UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin oyunlarına start veriləcək.

Publika.az xəbər verir ki, birinci tur çərçivəsində 24 qarşılaşma baş tutacaq. 1-ci turun qarşılaşmaları hamısı eyni gündə, müxtəlif saatda keçiriləcək.

Azərbaycanlı azarkeşlərin diqqəti F qrupunda olacaq. Təmsilçimiz “Qarabağ” evdə “Sent-Etyenn”i qəbul edəcək.

C qrupunda isə qardaş Türkiyə təmsilçisi “Beşiktaş” İstanbulda Yunanıstan “Asteras”ını sınağa çəkəcək.

Daha bir Türkiyə təmsilçisi L qrupunda yarışacaq. Burada “Trabzonspor” Ukrayna “Metallist”inin qonağı olacaq.

Ötən mövsüm turnirin qalibi olmuş “Sevilya” isə G qrupunda doğma divarlar arasında “Feyenoord”la qarşılacaq.

A qrupu

22:00. Apallon (Kipr) – Sürix (İsveçrə)

22:00. Borussiya (Münhenqaldbax, Almaniya) – Vilyarreal (İspaniya)

B qrupu

00:05. Kopenhagen (Danimarka) – Helsinki (Finlandiya)

00:05. Brügge (Belçika) - Torino (İtaliya)

C qrupu

22:00. Beşiktaş (Türkiyə) – Asteras (Yunanıstan)

22:00. Partizan (Serbiya) – Tottenhem (İngiltərə)

D qrupu

22:00. Zalsburq (Avstriya) – Seltik (Şotlandiya)

22:00. Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) – Astra (Rumıniya)

E qrupu

22:00. PSV (Hollandiya) – Eştoril (Portuqaliya)

22:00. Panatinaykos (Yunanıstan) – Dinamo (Moskva, Rusiya)

F qrupu

21:00. Qarabağ (Azərbaycan) – Sent-Etyenn (Fransa)

22:00. Dnepr (Urkayna) – İnter (İtaliya)

G qrupu

00:05. Sevilya (İspaniya) - Feyenoord (Hollandiya)

00:05. Standard (Belçika)- Rijeka (Xorvatiya)

H qrupu

00:05. Lill (Fransa) - Krasnodar (Rusiya)

00:05. Everton (İngiltərə) - Volfsburq (Almaniya)

I qrupu

00:05. Napoli (İtaliya) - Sparta (Çexiya)

00:05. Yanq Boys (İsveçrə) - Slovan (Slovakiya)

J qrupu

00:05. Riu Ave (Portuqaliya) - Dinamo (Kiyev, Ukrayna)

00:05. Styaua (Rumıniya) - Olborq (Danimarka)

K qrupu

00:05. Fiorentina (İtaliya) - Genqam (Fransa)

00:05. PAOK (Yunanıstan) - "Dinamo" (Minsk, Belarus)

L qrupu

00:05. Metallist (Ukrayna) - Trabzonspor (Türkiyə)

00:05. Legiya (Polşa) - Lokeren (Belçika)

Publika.az

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR