• USD 1,7339 0,00% EUR 1,8651 +1,90%
    • GBP 2,2098 +0,44% RUB 0,0271 +0,37%

“Qartal” son anda qurtuldu – Bütün nəticələr

  • İdman
  • 3 Oktyabr 2014 09:50
  • 578 Baxış
“Qartal” son anda qurtuldu – Bütün nəticələr

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin II turunun oyunları keçirilib.

Publika.az xəbər verir ki, 12 qrupda 24 matç baş tutub. "Qarabağ"ın "İnter"ə 0:2 hesabı ilə yenildiyi gecədə F qrupunda daha bir matç keçiriilib. İlk turda Bakıdan bir xalla (0:0) qayıdan "Sent-Etyen" "Dnepr"lə də eyni hesablı heç-heçəyə razılaşıb.

Türkiyənin də iki təmsilçisi meydana çıxıb. "Trabzonspor" "Legia"nı qəbul edib və 0:1 hesabı ilə uduzub. "Beşiktaş" isə "Tottenhem"lə səfər oyunundan bir xalla qayıdıb - 1:1.

"Neftçi"ni play-off mərhələsində mübarizədən kənarlaşdıran "Partizan" Yunanıstanda "Asteras"a 0:2 hesabı ilə uduzub. "Qarabağ"a Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində qalib gələn "Zalsburq" isə "Astra"nın yenib - 2:1.

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

II tur, 2 oktyabr

A qrupu

Sürix (İsveçrə) - Borussiya M (Almaniya) 1:1

Qollar: Etoundi, 23 - Nordtveit, 25.

Vilyarreal (İspaniya) - Apollon (Cənubi) 4:0

Qollar: Moreno, 9; 82. Espinoza, 44; 51.

Turnir cədvəli: Vilyarreal - 4. Apollon - 3. Borussiya - 2. Sürix - 1.

B qrupu

Torino (Yuventus) - Kopenhagen (Danimarka) 1:0

Qol: Quagliarella, 90+4-pen.

HİK (Finlandiya) - Brügge (Belçika) 0:3

Qollar: Rafaelov, 18. De Sutter, 70. Gedoz, 78.

Turnir cədvəli: Brügge - 4. Torino - 4. Kopenhagen - 3. HİK - 0.

C qrupu

Tottenhem (İngiltərə) - Beşiktaş (Türkiyə) 1:1

Qollar: Kane, 27 - Demba Ba, 89-pen.

Asteras (Yunanıstan) - Partizan (Serbiya) 2:0

Qollar: Usero, 22. Parra, 52.

Turnir cədvəli:Asteras - 4.Tottenhem - 2. Beşiktaş - 2. Partizan-1.

D qrupu

Seltik (Şotlandiya) - Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) 1:0

Qol: Kommons, 6.

Astra (Rumıniya) - Zalsburq (Avstriya) 1:2

Qollar: Seto, 15 - Kampl, 36. Soriano, 42.

Turnir cədvəli: Zalsburq - 4. Seltik - 4. Dinamo - 3. Astra - 0.

E qrupu

Dinamo ( Rusiya) - PSV (Hollandiya) 1:0

Qol: Jirkov, 90+3.

Estoril (Portuqaliya) - Panatinaikos (Yunanıstan) 2:0

Qollar: Kleber, 52. Amado, 66.

Turnir cədvəli: Dinamo - 6. Estoril - 3. PSV - 3. Panatinaikos - 0.

F qrupu

İnter (İtaliya) - Qarabağ (Azərbaycan) 2:0

Qollar: Danilo Dambrosio, 18. Mauro İkardi, 85.

Sent-Etyen (Fransa) - Dnepr (Ukrayna) 0:0

Turnir cədvəli: İnter - 6. Sent-Etyen - 2. Dnepr - 1. Qarabağ - 1.

G qrupu

Feyenoord (Hollandiya) - Standard (Belçika) 2:1

Qollar: Van Beek, 47. Manu, 84 - Viera, 65.

Rieka (Xorvatiya) - Sevilya (İspaniya) 2:2

Qollar: Kramarits, 53-pen. Kvriç, 68 - Aspas, 26. Mbia, 90+1.

Qırmızı vərəqə: Kolodzieyçak, 52 (Sevilya).

Turnir cədvəli: Sevilya - 4. Feyenoord - 3. Standard - 3. Rieka - 1.

H qrupu

Krasnodar (Rusiya) - Everton (İngiltərə) 1:1

Qollar: Ari, 43 - Eto`O, 83.

Volfsburq (Almaniya) - Lill (Fransa) 1:1

Qollar: De Bruyne, 83 - Origi, 77-pen.

Turnir cədvəli: Everton - 4. Krasnodar - 2. Lill - 2. Volfsburq - 1.

I qrupu

Slovan (Slovakiya) - Napoli (İtaliya) 0:2

Qollar: Hamşik, 36. Hiquayn, 74.

Sparta (Çexiya) - Yonq Boyz (İsveçrə) 3:1

Qollar: Vaşa, 27. Lafata, 29; 85 - Hoarau, 53.

Turnir cədvəli: Napoli - 6. Sparta - 3. Yonq Boyz - 3. Slovan - 0.

J qrupu

Olborq (Danimarka) - Riu Ave (Portuqaliya) 1:0

Qol: Helenius, 47.

Dinamo (Ukrayna) - Styaua (Rumıniya) 3:1

Qollar: Yarmolenko, 41. Kravets, 66. Teodorçik, 90+2 - Rusesku, 89.

Turnir cədvəli: Dinamo - 6. Styaua - 3. Olborq - 3. Riu Ave - 0.

K qrupu

Dinamo (Belarus) - Fiorentina (İtaliya) 0:3

Qollar: Aquilani, 33. İliciç, 61. Bernardeşçi, 67.

Genqam (Fransa) - PAOK (Yunanıstan) 2:0

Qollar: Marveaks, 47; 50.

Turnir cədvəli: Fiorentina - 6. Genqam - 3. PAOK - 3. Dinamo - 0.

L qrupu

Lokeren (Belçika) - Metallist (Ukrayna) 1:0

Qol: De Pauv, 74.

Trabzonspor (Türkiyə) - Legiya (Polşa) 0:1

Qol: Kuçarski, 16.

Qırmızı vərəqə: Ziro, 88 (Legia).

Turnir cədvəli: Legiya - 6. Trabzonspor - 3. Lokeren - 3. Metallist - 0.

Aygün

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR