İdman
Həyəcanlı günlər başlayır – Təqvim
Avropa yeni futbol mövsümünün başlanmasını həyəcanla gözləyir. Dramatik, gərgin oyunlara səhnə olan avrokuboklara iki gün əvvəl start verilsə də, əsas mübarizə bu gün başlayır. Bu gün “Qəbələ”, “Neftçi” və “İnter” də Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsindən mübarizəyə başlayacaq. 3 oyun isə iyulun 30-da baş tutub.
Publika.az bugünkü oyunların proqramını təqdim edir.
Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
2 iyul
Lusitans (Andorra) - Vest Hem (İngiltərə)
Qlenavon (Ş.İrlandiya) - Şaxtyor (Belarus)
Kukes (Albaniya) - Torpedo-Belaz (Belarus)
Srvena Zvezda (Serbiya) - Kayrat (Qazaxıstan)
Aktobe (Qazaxıstan) - Nimme Kalyu (Estoniya)
Ordabasi (Qazaxıstan) - Beytar (İsrail)
Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) – QƏBƏLƏ (AZƏRBAYCAN)
Mladost (Çernoqoriya) - NEFTÇİ (AZƏRBAYCAN)
Laçi (Albaniya) - İNTER (AZƏRBAYCAN)
Şerif (Moldova) - Odds (Norveç)
Skonto (Latviya) - Sent-Patriks (İrlandiya)
Alaşkert (Ermənistan) - Sent-Conston (Şotlandiya)
Şirak (Ermənistan) - Zrinski (Xorvatiya)
Elqava (Latviya) - Liteks (Bolqarıstan)
Vikinqur (İslandiya) - Koper (Sloveniya)
Nyutaun (Uels) - Valletta (Malta)
Olimpik (Bosniya və Herseqovina) - Spartak (Trnava, Slovakiya)
Differdanj (Lüksemburq) - Bala Taun (Uels)
Şkendiya (Makedoniya) - Aberdin (Şotlandiya)
Vikinqur (Farer adaları) - Rusenborq (Norveç)
Seynyayoki (Finlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya)
Runavik (Farer adaları) - Linfild (Ş.İrlandiya)
Brondbü (Danimarka) - Yuvenes-Doqana (San-Marino)
MTK (Macarıstan) - Voyvodina (Serbiya)
Lahti (Finlandiya) - Elfsborq (İsveç)
Atlantas (Litva) - Beroe (Bolqarıstan)
Debretsen (Macarıstan) - Sutyeska (Çernoqoriya)
Kalev (Estoniya) - Hayduk (Xorvatiya)
Spartak (Y, Latviya) - Buduçnost (Çernoqoriya)
Flora (Estoniya) - Rabotniçki (Makedoniya)
San-Xulia (Andorra) - Randers (Danimarka)
Saksan (Moldova) - Apollon (Kipr)
Dinamo (B, Gürcüstan) - Omoniya (Kipr)
Kruoya (Litva) - Yaqelloniya (Polşa)
Kork Siti (İrlandiya) - Reykyavik (İslandiya)
Qou Ehed İqlz (Hollandiya) - Ferensvaroş (Macarıstan)
Trakay (Litva) - Torshavn (Farer adaları)
Vaasa (Finlandiya) - AİK (İsveç)
YKD (İrlandiya) - Düdelanj (Lüksemburq)
Domjale (Sloveniya) - Çukariçki (Serbiya)
QLENTORAN (Ş.İrlandiya) - Jilina (Slovakiya)
Partizani (Albaniya) - Stromsqodset (Norveç)
Tsele (Sloveniya) - Şlensk (Polşa)
La-Fiorita (San-Marino) - Vaduts (Lixtenşteyn)
Birkirkara (Malta) - Ulis (Ermənistan)
Broton (Uels) - Lokomotiva (Xorvatiya)
Botoşani (Rumıniya) - Tsxinvali (Gürcüstan)
Kollec Avropa (Cəbəllütariq) - Slovan (Slovakiya)
30 iyun
Renova (Çernoqoriya) - Daçiya (Moldova) 0:1
Baltsan (Malta) - Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) 0:2
Proqres (Lüksemburq) - Şemrok Rovers (İrlandiya) 0:0
Cavab oyunları iyulun 9-da keçiriləcək.
-
Nida Xəbər 02:19
Paris Bakı ilə münasibətlərin normallaşması üçün addım atmasa... - Hadisələr necə inkişaf edəcək?
-
Qoroskop00:46
Günün qoroskopu: şəxsi həyatınızda ciddi dəyişikliklər ola bilər
-
Hadisə17 Aprel 23:11
Aytən Səfərovanın düşdüyü qəzada ölən gəncin FOTOSU
-
Sosial17 Aprel 22:58
Sosial şəbəkələrdə satılan soyuq silahlarla bağlı DİN-dən AÇIQLAMA - VİDEO
-
Magazin117 Aprel 22:24
Azərbaycanlı bloqer Dubayda çətin vəziyyətdə qaldı - VİDEO
-
Səhiyyə17 Aprel 22:12
"Kliniki ölüm insanı “tərəvəz”ə çevirir" - Çingiz Abdullayevdən ilk açıqlama
-
Magazin117 Aprel 20:58
İş adamı Manaf Ağayevə ev bağışlayıb? - Özü danışdı
-
Nəqliyyat17 Aprel 19:40
Baş nazir elektrik mühərrikli avtomobillərlə bağlı iclas keçirdi - FOTO