• USD 1,7369 0,00% EUR 1,8716 +0,49%
    • GBP 2,1974 -0,10% RUB 0,0274 +0,73%

Həyəcanlı günlər başlayır – Təqvim

  • İdman
  • 2 İyul 2015 12:03
  • 524 Baxış
Həyəcanlı günlər başlayır – Təqvim

Avropa yeni futbol mövsümünün başlanmasını həyəcanla gözləyir. Dramatik, gərgin oyunlara səhnə olan avrokuboklara iki gün əvvəl start verilsə də, əsas mübarizə bu gün başlayır. Bu gün “Qəbələ”, “Neftçi” və “İnter” də Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsindən mübarizəyə başlayacaq. 3 oyun isə iyulun 30-da baş tutub.

Publika.az bugünkü oyunların proqramını təqdim edir.

Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

2 iyul

Lusitans (Andorra) - Vest Hem (İngiltərə)

Qlenavon (Ş.İrlandiya) - Şaxtyor (Belarus)

Kukes (Albaniya) - Torpedo-Belaz (Belarus)

Srvena Zvezda (Serbiya) - Kayrat (Qazaxıstan)

Aktobe (Qazaxıstan) - Nimme Kalyu (Estoniya)

Ordabasi (Qazaxıstan) - Beytar (İsrail)

Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) – QƏBƏLƏ (AZƏRBAYCAN)

Mladost (Çernoqoriya) - NEFTÇİ (AZƏRBAYCAN)

Laçi (Albaniya) - İNTER (AZƏRBAYCAN)

Şerif (Moldova) - Odds (Norveç)

Skonto (Latviya) - Sent-Patriks (İrlandiya)

Alaşkert (Ermənistan) - Sent-Conston (Şotlandiya)

Şirak (Ermənistan) - Zrinski (Xorvatiya)

Elqava (Latviya) - Liteks (Bolqarıstan)

Vikinqur (İslandiya) - Koper (Sloveniya)

Nyutaun (Uels) - Valletta (Malta)

Olimpik (Bosniya və Herseqovina) - Spartak (Trnava, Slovakiya)

Differdanj (Lüksemburq) - Bala Taun (Uels)

Şkendiya (Makedoniya) - Aberdin (Şotlandiya)

Vikinqur (Farer adaları) - Rusenborq (Norveç)

Seynyayoki (Finlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya)

Runavik (Farer adaları) - Linfild (Ş.İrlandiya)

Brondbü (Danimarka) - Yuvenes-Doqana (San-Marino)

MTK (Macarıstan) - Voyvodina (Serbiya)

Lahti (Finlandiya) - Elfsborq (İsveç)

Atlantas (Litva) - Beroe (Bolqarıstan)

Debretsen (Macarıstan) - Sutyeska (Çernoqoriya)

Kalev (Estoniya) - Hayduk (Xorvatiya)

Spartak (Y, Latviya) - Buduçnost (Çernoqoriya)

Flora (Estoniya) - Rabotniçki (Makedoniya)

San-Xulia (Andorra) - Randers (Danimarka)

Saksan (Moldova) - Apollon (Kipr)

Dinamo (B, Gürcüstan) - Omoniya (Kipr)

Kruoya (Litva) - Yaqelloniya (Polşa)

Kork Siti (İrlandiya) - Reykyavik (İslandiya)

Qou Ehed İqlz (Hollandiya) - Ferensvaroş (Macarıstan)

Trakay (Litva) - Torshavn (Farer adaları)

Vaasa (Finlandiya) - AİK (İsveç)

YKD (İrlandiya) - Düdelanj (Lüksemburq)

Domjale (Sloveniya) - Çukariçki (Serbiya)

QLENTORAN (Ş.İrlandiya) - Jilina (Slovakiya)

Partizani (Albaniya) - Stromsqodset (Norveç)

Tsele (Sloveniya) - Şlensk (Polşa)

La-Fiorita (San-Marino) - Vaduts (Lixtenşteyn)

Birkirkara (Malta) - Ulis (Ermənistan)

Broton (Uels) - Lokomotiva (Xorvatiya)

Botoşani (Rumıniya) - Tsxinvali (Gürcüstan)

Kollec Avropa (Cəbəllütariq) - Slovan (Slovakiya)

30 iyun

Renova (Çernoqoriya) - Daçiya (Moldova) 0:1

Baltsan (Malta) - Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) 0:2

Proqres (Lüksemburq) - Şemrok Rovers (İrlandiya) 0:0

Cavab oyunları iyulun 9-da keçiriləcək.

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR