• USD 1,7000 0,00% EUR 1,8808 -0,11%
    • GBP 2,1958 -0,09% RUB 0,0267 +0,37%

İspanlar Avropaya meydan oxudu - YENİLƏNİB/FOTO

  • İdman
  • 19 Fevral 2016 01:42
  • 1 023 Baxış
İspanlar Avropaya meydan oxudu - YENİLƏNİB/FOTO

Bu gün Avropa Liqasında 1/16 final mərhələsinin daha 15 oyunu keçirilib.

Publika.az xəbər verir ki, bu mərhələyə fevralın 16-da start verilmişdi. İstanbulda Moskva "Lokomotiv"ini qəbul edən "Fənərbaxça" 2:0 hesabıyla qalib gəlmişdi.

Bu gün daha bir Türkiyə təmsilçisi "Qalatasaray" İtaliya "Latsio"su ilə münasibətlərinə aydınlıq gətirib. İlk oyunda qalib müəyyənləşməyib.

Avropa Liqası. 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar

18 fevral

22:00 Anderlext (Belçika) - Olimpiakos (Yunanıstan) 1:0

Qol: Mbodj, 68.

Cəzalı: Elabdellaui (Olimpiakos).
Zədəli: Leya İseka, Obradoviç (hər ikisi "Anderlext"), Ernani (Olimpiakos), Dendonker, Okaka (şübhəli, "Andelext").
Baş hakim: İvan Bebek (Xorvatiya).
Yer: Brüssel. "Konstant Vanden Stok" stadionu.

22:00 Midtyulland (Danimarka) - Mançester Yunayted (İngiltərə) 2:1

Qol: Sisto, 44. Onuaçu, 77 - Depay, 37.

Cəzalı: Polsen (Midtyulland).
Zədəli: Dalin (Midtyulland), Valensia, Darmian, Yones, Roxo, Şvaynştayger, Şou, Varela, Eşli Yanq (hamısı "Mançester Yunayted"), Andersson (şübhəli, "Midtyulland").
Baş hakim: Artur Dias (Portuqaliya).
Yer: Herninq. "Arena Herninq" stadionu.

22:00 Fiorentina (İtaliya) - Tottenhem (İngiltərə) 1:1

Qol: Bernardeşi, 59 - Şadli, 37-pen.

Cəzalı: Yoxdu.
Zədəli: Badelj (Fiorentina), Nice, Vertongen (hər ikisi "Tottenhem").
Baş hakim: Feliks Zvayer (Almaniya).
Yer: Florensiya. "Artemio Franki" stadionu.

22:00 Borussiya (Dortmund, Almaniya) - Portu (Portuqaliya) 2:0

Qol: Pişek, 6. Roys, 71.

Cəzalı: Danilo, Maksi Pereyra (hər ikisi "Portu").
Zədəli: İlkay Gündoğan, Nuri Şahin, Bender, Vaydenfeller (şübhəli, hamısı "Borussiya").
Baş hakim: Luka Banti (İtaliya).
Yer: Dortmund. "Vestfalenştadion" stadionu.

22:00 Vilyarreal (İspaniya) - Napoli (İtaliya) 1:0

Qol: Suares, 82.

Cəzalı: Ximenes (Vilyarreal).
Zədəli: Baili, Samu (hər ikisi "Vilyarreal"), Jorjinyo (Napoli), Bruno Soriano (şübhəli, "Vilyarreal").
Baş hakim: Bas Niyjus (Hollandiya).
Yer: Vilyarreal. "El Madriqal" stadionu.

22:00 Sent-Etyen (Fransa) - Bazel (İsveçrə) 3:2

Qol: Sall, 9. Monnet-Pake, 39. Bahebek, 77 - Samuel, 44. Yanko, 56-pen.

Cəzalı: Yoxdu.
Zədəli: Beriç, Teofil-Katerin (hər ikisi "Sent-Etyen"), Hoeq, Deqen (hər ikisi "Bazel"), Baebek, Klerk, Kornye, Monnet-Pake, Tabanu (şübhəli, hamısı "Sent-Etyen").
Baş hakim: Tasos Sidiropulos (Yunanıstan).
Yer: Sent-Etyen. "Coffrua Qişar" stadionu.

22:00 Sevilya (İspaniya) - Molde (Norveç) 3:0

Qol: Llorente, 35; 49. Qameyro, 72.

Cəzalı: Rindaroy (Molde).
Zədəli: Krikovyak, Parexa (hər ikisi "Sevilya").
Baş hakim: Qediminas Mazeyka (Litva).
Yer: Sevilya. "Ramon Sançes Pisxuan" stadionu.

00:05 Sportinq (Portuqaliya) - Bayer (Leverkuzen, Almaniya) 0:1

Qol: Bellarabi, 26.

Qırmızı vərəqə: Ruben Semedo, 74 (Sportinq).

Cəzalı: Kampl (Bayer).
Zədəli: Andre Martins, Bruno Sezar, Bruno Paulista, Naldo, Paulo Oliveyra (hamısı "Sportinq"), Aranquis, Çiçarito (hər ikisi "Bayer"), Kruze, Bender (şübhəli, hər ikisi "Bayer").
Baş hakim: Byörn Kuypers (Hollandiya).
Yer: Lissabon."Xose Alvalade" stadionu.

00:05 Valensiya (İspaniya) - Rapid (Avstriya) 6:0

Qol: Santi Mina, 4; 25. Parexo, 10. Neqredo, 29. Andre Qomes, 35. Rodriqo, 89.

Cəzalı: Mustafi (Valensiya).
Zədəli: Abdennur, Xavi Fueqo (hər ikisi "Valensiya"), Dibon, Novota, Şaub (hamısı "Rapid").
Baş hakim: Miroslav Zelinka (Çexiya).
Yer: Valensiya. "Mestalya" stadionu.

00:05 Auqsburq (Almaniya) - Liverpul (İngiltərə) 0:0

Cəzalı: Yoxdu.
Zədəli: Bayer, Karlsen-Braker, Framberger, Moravek, Şuster (hamısı "Auqsburq"), Allen, İnqz, Qomes, Lallana, Lovren, Rossiter, Şkrtel, Smit (hamısı "Liverpul"), Honq Yon-Ho, Troxovski (şübhəli, "Auqsburq").
Baş hakim: David Fernandes Borbalan (İspaniya).
Yer: Auqsburq. "Auqsburq Arena" stadionu.

00:05 Sparta (Çexiya) - Krasnodar (Rusiya) 1:0

Qol: Julis, 64.

Cəzalı: Fridek (Sparta), Kabore (Krasnodar).
Zədəli: Kovaç (Sparta), Huşbauer (şübhəli, "Sparta"), Laborde (şübhəli, "Krasnodar").
Baş hakim: Slavko Vinçiç (Sloveniya).
Yer: Praqa. "Letna" stadionu.

00:05 Qalatasaray (Türkiyə) - Latsio (İtaliya) 1:1

Qol: Sabri, 12 - Milinkoviç-Saviç, 21.

Cəzalı: Keyta (Latsio).
Zədəli: Sinan Gümüş (Qalatasaray), Basta, De Vrij, Radu (hamısı "Latsio"), Həmit Altıntop (şübhəli, "Qalatasaray"), Bişevak, Centiletti (şübhəli, hər ikisi "Latsio").
Baş hakim: Maykl Oliver (İngiltərə).
Yer: İstanbul. "Türk Telekom Arena" stadionu.

Qalatasaray: Muslera, Şedju, Hakan Balta, Karol, Günter, Sabri Sarıoğlu, Denayer, Selçuk İnan (k), Sneyder, Donk, Podolski.

Latsio: Marketti, Hoedt, Luliç, Radu, Konko, Maurisio, Felipe Anderson, Parolo, Biqlia (k), Milinkoviç-Saviç, Matri.

00:05 Syon (İsveçrə) - Braqa (Portuqaliya) 1:2

Qol: Konate, 53 - Stolykoviç, 13. Rafa Silva, 61.

Qırmızı vərəqə: Vukçeviç, 90 (Braqa).

Cəzalı: Kuassi (Sion), Marselo Qoyano (Braqa).
Zədəli: Yoxdu.
Baş hakim: Yevgeni Aranovski (Ukrayna).
Yer: Sion. "Turbilyon" stadionu.

00:05 Şaxtyor (Ukrayna) - Şalke (Almaniya) 0:0

Qol: Kuçer, 86 (Şaxtyor).

Cəzalı: Fred (Şaxtyor), Hoybyerq (Şalke).
Zədəli: Höqer, Hövedes, Nastasiç (hamısı "Şalke"), Çupo-Motinq, Uçida (şübhəli, hər ikisi "Şalke").
Baş hakim: Hüseyn Göçek (Türkiyə).
Yer: Lvov. "Arena Lvov".

00:05 Marsel (Fransa) - Atletik (Bilbao, İspaniya) 0:1

Qol: Aris Aduris, 54.

Cəzalı: Kabelya (Marsel).
Zədəli: Mendi, De Çelye, Okampos, Zambo Anqissa (hamısı "Marsel"), İbai Qomes, Raul Qarsiya (hər ikisi "Atletik"), Alessandrini, Diarra (şübhəli, "Marsel").
Baş hakim: Kreyq Tomson (Şotlandiya).
Yer: Marsel. "Velodrom" stadionu.

Qeyd edək ki, cavab görüşləri 24-25 fevralda keçiriləcək.

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR