• USD 1,7000 0,00% EUR 1,8941 +0,46%
    • GBP 2,2470 +0,60% RUB 0,0269 +0,74%

"Neftçi" darmadağınla, "Qəbələ" və "Keşlə" qələbə ilə vidalaşdı - YENİLƏNİB

  • İdman
  • 20 İyul 2018 01:05
  • 1 461 Baxış
"Neftçi" darmadağınla, "Qəbələ" və "Keşlə" qələbə ilə vidalaşdı - YENİLƏNİB

01:04

Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vuruldu. Milli.Az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, cavab oyunları çərçivəsində baş tutan qarşılaşmalarda üç Azərbaycan klubu da meydana çıxdı.

Öncə Bakıdakı matç start götürən "Keşlə" öz meydanında "Baltsan"ı qəbul etdi. Bakılılar 1:4 hesablı səfər məğlubiyyətinin əvəzini çıxmağa çalışdı.

"Qəbələ" Lüksemburqda "Proqres"lə görüşəcək. Əyalət təmsilçisi evdəki 0:2 hesablı yenilginin revanşı üçün mübarizə apardı.

"Neftçi" isə Macarıstanda "Uypeşt"in qonağı oldu. Bakılılar 3:1 hesablı qələbədən sonra üstünlüyünü qorumalı idi.

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyul

"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 4:0

Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21, Zoster, 50, Obinna Nvobodo, 65

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı

Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov

Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç

"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar

Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov

Baş məşqçi: Roberto Bordin

"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Monroz, 28

Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio

"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov

"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1

Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6

Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev

Baş məşqçi: Zaur İsmayılov

"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç

Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott

Baş məşqçi: Marko Miçoviç

19.07.2018

23:59

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyul

"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 2:0

Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı

Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov

Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç

"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar

Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov

Baş məşqçi: Roberto Bordin

"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Monroz, 28

Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio

"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov

"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1

Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6

Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev

Baş məşqçi: Zaur İsmayılov

"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç

Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott

Baş məşqçi: Marko Miçoviç

23:37

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyul

"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 2:0

Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı

Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov

Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç

"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar

Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov

Baş məşqçi: Roberto Bordin

"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Monroz, 28

Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio

"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov

"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1

Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6

Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev

Baş məşqçi: Zaur İsmayılov

"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç

Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott

Baş məşqçi: Marko Miçoviç

23:22

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyu

"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Monroz, 28

Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio

"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov

"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 2:0

Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı

Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov

Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç

"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar

Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov

Baş məşqçi: Roberto Bordin

"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1

Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6

Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev

Baş məşqçi: Zaur İsmayılov

"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç

Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott

Baş məşqçi: Marko Miçoviç

22:57

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyul

"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1

Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev

Baş məşqçi: Zaur İsmayılov

"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç

Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott

Baş məşqçi: Marko Miçoviç

"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Monroz, 28

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio

"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov

23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı

Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov

Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç

"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar

Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov

Baş məşqçi: Roberto Bordin

22:31

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyul

"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 1:0

Qol: Sezar Meza Kolli, 11

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev

Baş məşqçi: Zaur İsmayılov

"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç

Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott

Baş məşqçi: Marko Miçoviç

"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Monroz, 28

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio

"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov

23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı

Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov

Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç

"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar

Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov

Baş məşqçi: Roberto Bordin

21:27

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyul

"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 1:0

Qol: Sezar Meza Kolli, 11

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev

Baş məşqçi: Zaur İsmayılov

"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç

Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott

Baş məşqçi: Marko Miçoviç

21:30. "Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan)

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio

"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov

23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

08:10

Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vurulacaq.

Publika.az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, cavab oyunları çərçivəsində baş tutacaq qarşılaşmalarda üç Azərbaycan klubu da meydana çıxacaq.

Öncə Bakıdakı matç start götürəcək. "Keşlə" öz meydanında "Baltsan"ı qəbul edəcək. Bakılılar 1:4 hesablı səfər məğlubiyyətinin əvəzini çıxmağa çalışacaq.

"Qəbələ" Lüksemburqda "Proqres"lə görüşəcək. Əyalət təmsilçisi evdəki 0:2 hesablı yenilginin revanşı üçün mübarizə aparacaq.

"Neftçi" isə Macarıstanda "Uypeşt"in qonağı olacaq. Bakılılar 3:1 hesablı qələbədən sonra üstünlüyünü qorumalıdı.

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

19 iyul

21:00. "Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta)

Baş hakim: Mixail Vilkov

Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç

Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)

Bakı. "Dalğa Arena"

İlk oyun - 1:4

21:30. "Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan)

Baş hakim: Keyt Kennedi

Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna

Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)

Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu

İlk oyun - 2:0

23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)

Baş hakim: İoannis Papadopulos

Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis

Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)

Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu

İlk oyun - 1:3

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR