İdman
Avropada revanş gecəsi – NƏTİCƏLƏR
Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin cavab oyunları keçirilib.
Publika.az xəbər verir ki, bu gecə keçirilməli olan 38 qarşılaşmadan 37-si baş tutub.
"Liteks" (Bolqarıstan) - "Veris" (Moldova) oyunu təxirə salınıb. Buna səbəb Bolqarıstanın Loveç şəhərində yağan leysan yağış olub.
Azərbaycan təmsilçilərindən "İnter" Moldovanın "Tiraspol" klubunu qəbul edib və 3:1 hesablı qələbə qazanaraq mərhələ adlayıb. "Qəbələ" isə Bosniya və Hersoqovinada "Şiroki Briyeq"ə 0:3 hesabı ilə uduzaraq, mübarizəni dayandırıb.
Bu gecə həmçinin "Neftçi"nin rəqibi müəyyənləşib. "Çelik"lə (Çernoqoriya) ilk oyunda 5:0 hesablı qələbə qazanan "Koper" (Slovkiya) yenə darmadağına sevinib - 0:4.
Ermənistanın hər 3 təmsilçisi "Şirak", "Pünik" və "Mika" mübarizəni dayandırıb. Bu ölkəni Çempionlar Liqasında təmsil edən "Banants"da uduzduğundan ermənilərin Avropada təmsilçisi qalmayıb.
Qeyd edək ki, cavab oyunlarından biri iyulun 8-də keçirilib. Farer adalarının "B36 Torşavn" klubunu qəbul edən Şimali İrlandiyanın "Linfield" komandası 1:1 hesablı heç-heçəyə razılaşıb və ilk oyundakı qələbə sayəsində mərhələ keçib - 1:0.
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
8 iyul
Linfield (Şimali İrlandiya) - B36 Torşavn (Farer adaları) 1:1
Qollar: Maykl Xarvill, 17 - Adeşina Laval, 48-pen.
İlk oyun - 2:1.
10 iyul
Şaxtyor (Qazaxıstan) - Şirak (Ermənistan) 4:0
Qollar: Andrey Finonçenko, 12; 49. Ulan Konisbayev, 29. Nikola Pokrivaç, 45+1.
İlk oyun - 2:1
Astana (Qazaxıstan) - Pünik (Ermənistan) 2:0
Qollar: Baurxan Dolçiyev, 13. Dmitri Şomko, 79.
İlk oyun - 4:1
Mika (Ermənistan) - Split (Xorvatiya) 1:1
Qollar: Sarqis Karapetyan, 45+1 - Mate Biliç, 88.
İlk oyun - 0:2
Laçi (Albaniya) - Rudar (Sloveniya) 1:1 (penalti - 3:2)
Qollar: Sequn Adeniyi, 58 - Mate Eteroviç, 90+3.
İlk oyun - 1:1
Dauqava (Dauqavpils, Latviya) - Vikinqur (Farer adaları) 1:1
Qollar: Oleq Zatkins, 60 - Andreas Olsen, 88.
İlk oyun - 1:2
Honka (Finlandiya) - Kalev (Estoniya) 3:2
Qollar: İlari Ayala, 45. Kevin Mombilo, 90. Roni Porokara, 105 - Andrey Sidorenkov, 25. Yevgeni Kabayev, 120.
İlk oyun - 1:2
Ekranas (Litva) - Kruzaders (Şimali İrlandiya) 1:2
Qollar: Lukas Koçanauskas, 60 - Paul Heatley, 56; 71.
İlk oyun - 1:3
Lovçen (Çernoqoriya) - Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) 0:1
Qol: Damir Sadikoviç, 57.
İlk oyun - 0:0
Buduçnost (Çernoqoriya) - Folqor/Falsiano (San-Marino) 3:0
Qollar: Mihailo Tomkoviç, 14. Milivoye Rayçeviç, 58. Aleksandar Vuyaçiç, 76.
İlk oyun - 2:1
Atlantas (Litva) - Differdanj (Lüksemburq) 3:1
Qollar: Kazimieras Gnedoyus, 10. Marius Papsis, 62-pen. Maksim Maksimov, 89 - Jean-Filippe Kayllet, 81.
İlk oyun - 0:0
Çixura (Gürcüstan) - Turnovo (Makedoniya) 3:1
Qollar: Georgi Qabedava, 6; 67. Georgi Rexviaşvili, 75 - Aleksandar Pandovski, 45+1.
İlk oyun - 1:0
Nomme Kalyu (Estoniya) - Fram (İslandiya) 2:2
Qollar: Felipe Nunes, 10. Hidetoşi Vakui, 53 - Eynar Omarsson, 25. Triqqvi Byarnason, 64.
İlk oyun - 1:0
Yelqava (Latviya) - Rusenborq (Norveç) 0:2
Qollar: Mike Yensen, 30. Mikkel Diskerud, 73.
İlk oyun - 0:4
İnter (Azərbaycan) - Tiraspol (Moldova) 3:1
Qollar: Arif Daşdəmirov, 79. Baçana Tsxadadze, 84-pen. Mirzağa Hüseynpur, 90+1 - Viktor Bulat, 6.
İlk oyun - 3:2
Sent-Culia (Andorra) - Çukariçki (Serbiya) 0:0
İlk oyun - 0:4
Hauqesund (Norveç) - Eyrbus (Uels) 2:1
Qollar: Torbyorn Aqdestein, 7. Maik Sema, 56 - Mixael Pearson, 14.
İlk oyun - 1:1
Dauqava (Riqa, Latviya) - Aberdin (Şotlandiya) 0:3
Qollar: Adam Runi, 22; 40; 45.
İlk oyun - 0:5
Tromse (Norveç) - Santos (Estoniya) 6:1
Qollar: Runar Espeyord, 13. Tomas Drage, 23. Maqnus Andersen, 28; 57. Simen Vanqberq, 54; 79 - Alar Alve, 39.
İlk oyun - 7:0
Zimbru (Moldova) - Şkendiya (Makedoniya) 2:0
Qollar: Jean-Marie Amani, 6. Aleksandru Paşçenko, 87.
İlk oyun - 1:2
Fola (Lüksemburq) - Göteborq (İsveç) 0:2
Qollar: Lasse Vibe, 76. May Mahlanqu, 81.
İlk oyun - 0:0
Brommapoykarna (İsveç) - VPS (Finlandiya) 2:0
Qollar: Yakob Larsson, 64. Qabriel Petroviç, 78.
İlk oyun - 1:2
Flamurtari (Albaniya) - Sioni (Gürcüstan) 1:2
Qollar: Ardit Şehaj, 85 - Jaba Uqulava, 56. Taulant Kuqi, 83 (avtoqol).
İlk oyun - 3:2
Spartak (Trnava, Slovakiya) - Hibernians (Malta) 5:0
Qollar: Martin Mikoviç, 12. Erik Sabo, 21; 90+2. Jan Vlasko, 28. Tomaş Mikiniç, 85.
İlk oyun - 4:2
Kukesi (Albaniya) - Kayrat (Qazaxıstan) 0:0
İlk oyun - 0:1
Birkirkara (Malta) - Diosqyori (Macarsıtan) 1:4
Qollar: Ryan Kamenzuli, 44 - Akos Elek, 30. Senad Husiç, 62. David Barçi, 66. Lazar Maryanoviç, 90+1.
İlk oyun - 1:2
Liteks (Bolqarıstan) - Veris (Moldova) - baş tutmayıb
İlk oyun - 0:0
Banqor Siti (Uels) - Styarnan (İslandiya) 0:4
Qollar: Arnar Byorqvinsson, 68; 81. Martin Rausçenberq, 53. Atli Yohannsson, 85.
İlk oyun - 0:4
Aberistvit (Uels) - Derrri Siti (İrlandiya) 0:5
Qollar: Maykl Duffi, 11. Barri Maknamee, 14. Rori Patterson, 60; 84. 86-pen.
İlk oyun - 0:4
Fulafyordur (Farer adaları) - MüPA (Finlandiya) 0:0
İlk oyun - 1:0
Sliqo Rovers (İrlandiya) - Banqa (Litva) 4:0
Qollar: Alan Keane, 45+1. Aaron Qreene, 72. Danni Nort, 83. David Kavley, 89.
İlk oyun - 0:0
Kollec Avropa (Cəbəlüttariq) - Vaduts (Lixtenşteyn) 0:1
Qol: Nikolas Hasler, 89.
İlk oyun - 0:3
Libertas (San-Marino) - Botev (Bolqarıstan) 0:2
Qollar: Aleksandru Benqa, 64. Filip Filipov, 88.
İlk oyun - 0:4
Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) - Qəbələ (Azərbaycan) 3:0
Qollar: Qoran Zakariç, 17. Mirko Mariç, 29; 56.
İlk oyun - 2:0
Ferentsvaroş (Macarıstan) - Slima Uonderers (Malta) 2:1
Qollar: Roland Uqray, 14-pen. Attila Busay, 56 - Filippo Skozzese, 60.
İlk oyun - 1:1
Koper (Sloveniya) - Çelik (Çernoqoriya) 4:0
Qollar: Jaka Stromayer, 10. Qoran Qaleşiç, 17-pen; 94. Matey Puçko, 90.
İlk oyun - 5:0
Qlenavon (Şimali İrlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya) 2:3
Qollar: Kevin Braniff, 58. Eoin Bradley, 60 - Niels Oskarsson, 3. Kristian Emilsson, 17; 69-pen.
İlk oyun - 0:3
Metallurq (Makedoniya) - Santa-Koloma (Andorra) 2:0
Qollar: Boyan Giorgievski, 19. Marko Simonovski, 34.
İlk oyun - 3:0
Dandalk (İrlandiya) - Jeness (Lüksemburq) 3:1
Qollar: Brian Qartland, 8. Kurtis Birne, 37. Con Mountney, 45+1 - Conatan Zidko, 55.
İlk oyun - 2:0
-
Region12:41
Özünün dənizə çıxışı yoxdur, başqalarını şirnikləndirir: İrəvan Ər-Riyadda nə təklif edib?
-
Hadisə12:15
Məktəbin həyətində faciəvi şəkildə ölən 10 yaşlı Fərhanın FOTOSU
-
Nida Xəbər 11:43
Prezidentin yüksək vəzifəyə təyin etdiyi Anar Axundov kimdir? - DOSYE
-
Sosial11:12
Aytən Səfərovanın son vəziyyəti AÇIQLANDI
-
Cənubi Qafqaz10:55
Rusiyanın Gümrüdəki hərbi bazasına hücum oldu - DETALLAR
-
Dünya10:15
Bayden İsrailə bu İsrail şəhərinə hücumu qadağan etdi: Rusiya ələ saldı
-
Nida Xəbər 09:30
Bakıda bu ərazi sökülür - Sakinlər narazıdır
-
Avropa09:00
Putinin sabiq həyat yoldaşı Lyudmilanın hazırkı ərinin villası bu ölkədə müsadirə edildi