Mourinyodan şok iddia: Bunun “Qarabağ”a nə dəxli var?
“Benfika”nın baş məşqçisi Joze Mourinyo iddia edib ki, “Real”la oyunda hakimdə Tçuameni, Heysen və Karrerasın sarı vərəqə ala bilməyəcəyi yazılan bir kağız olub (vərəqə alsaydılar, bu futbolçular cavab oyununu buraxacaqdılar).
“Ehtiyat oyunçular skamyasında 1400 oyun keçirdim və kimə sarı vərəqə göstərilə biləcəyini və kimə verilməyəcəyini bilirəm”.
Məğlubiyyət üçün alibidir? Yox, həqiqətdir. “Qarabağ”ın oyunlarında rəqib futbolçuların kobudluğuna hakimlərin göz yummasının səbəbi budur. “Çelsi” ilə oyunda Kukurellanın dəfələrlə kobud oynamasını yada salın. Kadini ağır zədələdi, amma hakim ona “gözün üstə qaşın var” da demədi. UEFA hakimləri təlimatlandırır. Xüsusən də Superliqa ideyasından sonra böyük klublara “işləyir” hakimlər. “Real”ın prezidenti açıq danışır: Pul bizim olmalıdır, “Qarabağ” kimi komandalar qazanmamalıdır. Böyük klublar həm də mafiya kimi davranırlar və təəssüf ki, UEFA artıq onların təsiri altındadır.