• USD 1,7430 +0,35% EUR 1,8487 -1,24%
    • GBP 2,1929 -0,21% RUB 0,0275 +0,36%

Avropada revanş gecəsi – NƏTİCƏLƏR

  • İdman
  • 11 İyul 2014 09:48
  • 559 Baxış
Avropada revanş gecəsi – NƏTİCƏLƏR

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin cavab oyunları keçirilib.

Publika.az xəbər verir ki, bu gecə keçirilməli olan 38 qarşılaşmadan 37-si baş tutub.

"Liteks" (Bolqarıstan) - "Veris" (Moldova) oyunu təxirə salınıb. Buna səbəb Bolqarıstanın Loveç şəhərində yağan leysan yağış olub.

Azərbaycan təmsilçilərindən "İnter" Moldovanın "Tiraspol" klubunu qəbul edib və 3:1 hesablı qələbə qazanaraq mərhələ adlayıb. "Qəbələ" isə Bosniya və Hersoqovinada "Şiroki Briyeq"ə 0:3 hesabı ilə uduzaraq, mübarizəni dayandırıb.

Bu gecə həmçinin "Neftçi"nin rəqibi müəyyənləşib. "Çelik"lə (Çernoqoriya) ilk oyunda 5:0 hesablı qələbə qazanan "Koper" (Slovkiya) yenə darmadağına sevinib - 0:4.

Ermənistanın hər 3 təmsilçisi "Şirak", "Pünik" və "Mika" mübarizəni dayandırıb. Bu ölkəni Çempionlar Liqasında təmsil edən "Banants"da uduzduğundan ermənilərin Avropada təmsilçisi qalmayıb.

Qeyd edək ki, cavab oyunlarından biri iyulun 8-də keçirilib. Farer adalarının "B36 Torşavn" klubunu qəbul edən Şimali İrlandiyanın "Linfield" komandası 1:1 hesablı heç-heçəyə razılaşıb və ilk oyundakı qələbə sayəsində mərhələ keçib - 1:0.

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

Cavab oyunları

8 iyul

Linfield (Şimali İrlandiya) - B36 Torşavn (Farer adaları) 1:1

Qollar: Maykl Xarvill, 17 - Adeşina Laval, 48-pen.

İlk oyun - 2:1.

10 iyul

Şaxtyor (Qazaxıstan) - Şirak (Ermənistan) 4:0

Qollar: Andrey Finonçenko, 12; 49. Ulan Konisbayev, 29. Nikola Pokrivaç, 45+1.

İlk oyun - 2:1

Astana (Qazaxıstan) - Pünik (Ermənistan) 2:0

Qollar: Baurxan Dolçiyev, 13. Dmitri Şomko, 79.

İlk oyun - 4:1

Mika (Ermənistan) - Split (Xorvatiya) 1:1

Qollar: Sarqis Karapetyan, 45+1 - Mate Biliç, 88.

İlk oyun - 0:2

Laçi (Albaniya) - Rudar (Sloveniya) 1:1 (penalti - 3:2)

Qollar: Sequn Adeniyi, 58 - Mate Eteroviç, 90+3.

İlk oyun - 1:1

Dauqava (Dauqavpils, Latviya) - Vikinqur (Farer adaları) 1:1

Qollar: Oleq Zatkins, 60 - Andreas Olsen, 88.

İlk oyun - 1:2

Honka (Finlandiya) - Kalev (Estoniya) 3:2

Qollar: İlari Ayala, 45. Kevin Mombilo, 90. Roni Porokara, 105 - Andrey Sidorenkov, 25. Yevgeni Kabayev, 120.

İlk oyun - 1:2

Ekranas (Litva) - Kruzaders (Şimali İrlandiya) 1:2

Qollar: Lukas Koçanauskas, 60 - Paul Heatley, 56; 71.

İlk oyun - 1:3

Lovçen (Çernoqoriya) - Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) 0:1

Qol: Damir Sadikoviç, 57.

İlk oyun - 0:0

Buduçnost (Çernoqoriya) - Folqor/Falsiano (San-Marino) 3:0

Qollar: Mihailo Tomkoviç, 14. Milivoye Rayçeviç, 58. Aleksandar Vuyaçiç, 76.

İlk oyun - 2:1

Atlantas (Litva) - Differdanj (Lüksemburq) 3:1

Qollar: Kazimieras Gnedoyus, 10. Marius Papsis, 62-pen. Maksim Maksimov, 89 - Jean-Filippe Kayllet, 81.

İlk oyun - 0:0

Çixura (Gürcüstan) - Turnovo (Makedoniya) 3:1

Qollar: Georgi Qabedava, 6; 67. Georgi Rexviaşvili, 75 - Aleksandar Pandovski, 45+1.

İlk oyun - 1:0

Nomme Kalyu (Estoniya) - Fram (İslandiya) 2:2

Qollar: Felipe Nunes, 10. Hidetoşi Vakui, 53 - Eynar Omarsson, 25. Triqqvi Byarnason, 64.

İlk oyun - 1:0

Yelqava (Latviya) - Rusenborq (Norveç) 0:2

Qollar: Mike Yensen, 30. Mikkel Diskerud, 73.

İlk oyun - 0:4

İnter (Azərbaycan) - Tiraspol (Moldova) 3:1

Qollar: Arif Daşdəmirov, 79. Baçana Tsxadadze, 84-pen. Mirzağa Hüseynpur, 90+1 - Viktor Bulat, 6.

İlk oyun - 3:2

Sent-Culia (Andorra) - Çukariçki (Serbiya) 0:0

İlk oyun - 0:4

Hauqesund (Norveç) - Eyrbus (Uels) 2:1

Qollar: Torbyorn Aqdestein, 7. Maik Sema, 56 - Mixael Pearson, 14.

İlk oyun - 1:1

Dauqava (Riqa, Latviya) - Aberdin (Şotlandiya) 0:3

Qollar: Adam Runi, 22; 40; 45.

İlk oyun - 0:5

Tromse (Norveç) - Santos (Estoniya) 6:1

Qollar: Runar Espeyord, 13. Tomas Drage, 23. Maqnus Andersen, 28; 57. Simen Vanqberq, 54; 79 - Alar Alve, 39.

İlk oyun - 7:0

Zimbru (Moldova) - Şkendiya (Makedoniya) 2:0

Qollar: Jean-Marie Amani, 6. Aleksandru Paşçenko, 87.

İlk oyun - 1:2

Fola (Lüksemburq) - Göteborq (İsveç) 0:2

Qollar: Lasse Vibe, 76. May Mahlanqu, 81.

İlk oyun - 0:0

Brommapoykarna (İsveç) - VPS (Finlandiya) 2:0

Qollar: Yakob Larsson, 64. Qabriel Petroviç, 78.

İlk oyun - 1:2

Flamurtari (Albaniya) - Sioni (Gürcüstan) 1:2

Qollar: Ardit Şehaj, 85 - Jaba Uqulava, 56. Taulant Kuqi, 83 (avtoqol).

İlk oyun - 3:2

Spartak (Trnava, Slovakiya) - Hibernians (Malta) 5:0

Qollar: Martin Mikoviç, 12. Erik Sabo, 21; 90+2. Jan Vlasko, 28. Tomaş Mikiniç, 85.

İlk oyun - 4:2

Kukesi (Albaniya) - Kayrat (Qazaxıstan) 0:0

İlk oyun - 0:1

Birkirkara (Malta) - Diosqyori (Macarsıtan) 1:4

Qollar: Ryan Kamenzuli, 44 - Akos Elek, 30. Senad Husiç, 62. David Barçi, 66. Lazar Maryanoviç, 90+1.

İlk oyun - 1:2

Liteks (Bolqarıstan) - Veris (Moldova) - baş tutmayıb

İlk oyun - 0:0

Banqor Siti (Uels) - Styarnan (İslandiya) 0:4

Qollar: Arnar Byorqvinsson, 68; 81. Martin Rausçenberq, 53. Atli Yohannsson, 85.

İlk oyun - 0:4

Aberistvit (Uels) - Derrri Siti (İrlandiya) 0:5

Qollar: Maykl Duffi, 11. Barri Maknamee, 14. Rori Patterson, 60; 84. 86-pen.

İlk oyun - 0:4

Fulafyordur (Farer adaları) - MüPA (Finlandiya) 0:0

İlk oyun - 1:0

Sliqo Rovers (İrlandiya) - Banqa (Litva) 4:0

Qollar: Alan Keane, 45+1. Aaron Qreene, 72. Danni Nort, 83. David Kavley, 89.

İlk oyun - 0:0

Kollec Avropa (Cəbəlüttariq) - Vaduts (Lixtenşteyn) 0:1

Qol: Nikolas Hasler, 89.

İlk oyun - 0:3

Libertas (San-Marino) - Botev (Bolqarıstan) 0:2

Qollar: Aleksandru Benqa, 64. Filip Filipov, 88.

İlk oyun - 0:4

Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) - Qəbələ (Azərbaycan) 3:0

Qollar: Qoran Zakariç, 17. Mirko Mariç, 29; 56.

İlk oyun - 2:0

Ferentsvaroş (Macarıstan) - Slima Uonderers (Malta) 2:1

Qollar: Roland Uqray, 14-pen. Attila Busay, 56 - Filippo Skozzese, 60.

İlk oyun - 1:1

Koper (Sloveniya) - Çelik (Çernoqoriya) 4:0

Qollar: Jaka Stromayer, 10. Qoran Qaleşiç, 17-pen; 94. Matey Puçko, 90.

İlk oyun - 5:0

Qlenavon (Şimali İrlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya) 2:3

Qollar: Kevin Braniff, 58. Eoin Bradley, 60 - Niels Oskarsson, 3. Kristian Emilsson, 17; 69-pen.

İlk oyun - 0:3

Metallurq (Makedoniya) - Santa-Koloma (Andorra) 2:0

Qollar: Boyan Giorgievski, 19. Marko Simonovski, 34.

İlk oyun - 3:0

Dandalk (İrlandiya) - Jeness (Lüksemburq) 3:1

Qollar: Brian Qartland, 8. Kurtis Birne, 37. Con Mountney, 45+1 - Conatan Zidko, 55.

İlk oyun - 2:0

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR