• USD 1,7000 0,00% EUR 1,9479 0,00%
    • GBP 2,2135 0,00% RUB 0,0259 0,00%

O 4 xoşbəxt kimdir?

O 4 xoşbəxt kimdir?

Avropa Liqasının qrup mərhələsində 4-cü turun oyunlarına yekun vurulub.

Publika.az xəbər verir ki, turnirdəki təmsilçilərimizdən "Qarabağ" evdə "Monako"yla bərabərə qalıb - 1:1. Ağdamlıların yer aldığı J qrupunun digər oyununda isə "Tottenhem" Londonda "Anderlext"lə üz-üzə gəlib. Dembelenin son dəqiqələrdə vurduğu qolla 2:1 hesabıyla qalib gələn hotspurlular qrupda liderliyi ələ keçiriblər.

Avropa Liqasındakı digər təmsilçimiz "Qəbələ" isə səfərdə Dortmund "Borussiya"sına məğlub olub - 0:4.

Günün maraqla gözlənilən oyunlarından biri də İstanbulda baş tutub. Belə ki, qrupun favoritlərindən olan "Beşiktaş" və "Lokomotiv" burda münasibətlərinə aydınlıq gətiriblər. Oyunda hərəyə bir dəfə fərqlənən komandalar meydandan "sülh"lə ayrılıblar.

Türkiyənin turnirdəki digər təmsilçisi "Fənərbaxça" isə səfərdə "Ayaks"la qolsuz bərabərə qalıb.

Bu gün keçirilən oyunlardan sonra, "Molde", "Borussiya" (Dortmund), "Napoli" və Rapid (Vyana) qələbə qazanaraq, növbəti mərhələyə vəsiqəni rəsmiləşdiriblər.

Avropa Liqası, 4-cü tur

5 noyabr

A qrupu

22:00 Seltik (Şotlandiya) - Molde (Norveç) 1:2

Roqiç, 26 - Elyunusi, 21. Hestad, 38.

22:00 Ayaks (Hollandiya) - Fənərbaxça (Türkiyə) 0:0

Molde – 10, Fənərbaxça – 5, Ayaks – 3, Seltik – 2.

B qrupu

22:00 Rubin (Rusiya) - Liverpul (İngiltərə) 0:1

İbe, 52.

22:00 Sion (İsveçrə) - Bordo (Fransa) 1:1

Salatik, 94 - Ture, 72.

Sion – 8, Liverpul – 6, Bordo – 3, Rubin – 2.

C qrupu

22:00 Borussiya D (Almaniya) - Qəbələ (Azərbaycan) 4:0

Roys, 28. Obameyanq, 45. Zenyov, 67-a/q. Mxitaryan, 70.

22:00 Krasnodar (Rusiya) - PAOK (Yunanıstan) 2:1

Ari, 33. Joazinyo, 67-p. - Mak, 91.

Borussiya D – 10, Krasnodar – 7, PAOK – 3. Qəbələ - 1.

D qrupu

22:00 Brügge (Belçika) - Legiya (Polşa) 1:0

Moynyer, 38.

22:00 Napoli (İtaliya) - Midtyulland (Danimarka) 5:0

El Kadduri, 13. Qabbiadini, 22; 38. Maccio, 54. Kallexon, 77.

Napoli – 12, Midtyulland – 6, Brügge – 4, Legiya – 1.

E qrupu

22:00 Dinamo M (Belarus) - Vilyarreal (İspaniya) 1:2

Vitus, 69 - Soldado, 72-p; 86.

22:00 Viktoriya P (Çexiya) - Rapid V (Avstriya) 1:2

Holenda, 71 - Şobesberger, 13; 77.

Rapid V – 12, Vilyarreal – 9, Viktoriya P – 3, Dinamo M – 0.

F qrupu

22:00 Marsel (Fransa) - Braqa (Portuqaliya) 1:0

N'Kodu, 39.

22:00 Qroningen (Hollandiya) - Slovan (Çexiya) 0:1

Padt, 81-a/q.

Braqa – 9, Slovan – 7, Marsel – 6, Qroningen – 1.

G qrupu

00:05 Rusenborq (Norveç) - Latsio (İtaliya) 0:2

Corceviç, 9; 29.

00:05 Sent-Etyen (Fransa) - Dnepr (Ukrayna) 3:0

Monnet-Pake, 38. Beriç, 52. Hamouma, 65.

Latsio – 10, Sent-Etyen – 7, Dnepr – 4, Rusenborq – 1.

H qrupu

20:00 Beşiktaş (Türkiyə) - Lokomotiv M (Rusiya) 1:1

Kuarejma, 58 - Niasse, 76.

00:05 Skenderbeu (Albaniya) - Sportinq (Portuqaliya) 3:0

Lilay, 14; 19-p. Nimaqa, 56.

Lokomotiv – 8, Beşiktaş – 6, Sportinq – 4, Skenderbeu – 3.

İ qrupu

00:05 Belenenseş (Portuqaliya) - Bazel (İsveçrə) 0:2

Yanko, 45-p. Embolo, 64.

00:05 Lex (Polşa) - Fiorentina (İtaliya) 0:2

İliçiç, 42; 83.

Bazel – 9, Fiorentina – 6, Lex, Belenenseş – 4.

J qrupu

20:00 Qarabağ (Azərbaycan) - Monako (Fransa) 1:1

Armenteros, 39 - İvan Kavalyero, 72.

00:05 Tottenhem (İngiltərə) - Anderlext (Belçika) 2:1

Keyn, 29. Dembele, 87 - Ezekiel, 72.

Tottenhem – 7, Monako – 6, Qarabağ, Anderlext – 4.

K qrupu

00:05 Sparta (Çexiya) - Şalke (Almaniya) 1:1

Lafata, 6 - Qays, 21-p.

00:05 Asteras (Yunanıstan) - APOEL (Kipr) 2:0

Bertoqlio, 2. Ciannu, 45.

Şalke – 8, Sparta – 6, Asteras – 4, APOEL – 3.

L qrupu

00:05 Auqsburq (Almaniya) - Alkmaar (Hollandiya) 4:1

Bobadilya, 23; 33; 74. Donq-Von, 66 - Yanssen, 45.

00:05 Atletik B (İspaniya) - Partizan (Serbiya) 5:1

Uilyams, 15; 19. Benat, 40. Aduris, 71. Elustondo, 81 - Omaru, 17.

Atletik – 9, Auqsburq, Partizan – 6, Alkmaar – 3.

Загрузка...

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR
/body>