• USD 1,7430 0,00% EUR 1,8487 0,00%
    • GBP 2,1929 0,00% RUB 0,0275 0,00%

Karate yarışlarının iştirakçılarının tam siyahısı açıqlandı

Karate yarışlarının iştirakçılarının tam siyahısı açıqlandı

Bakı 2015 1-ci Avropa oyunlarının karate yarışlarında iştirak edən idmançıların tam siyahısı açıqlanıb.

Publika.az xəbər verir ki, kumite üzrə kişi və qadınların hər birində beş çəki dərəcəsində yarışlardan başqa fərdi kata çıxışları da olacaq. Bakı Kristal zalında karate yarışları Avropa oyunlarının ilk günlərində - 13-14 iyun tarixlərində keçiriləcək. Hər yarış günü 6 medal dəsti uğrunda mübarizə gedəcək.

Bakıda qitənin ən nüfuzlu yarışlarından birinin medalları üçün tatamiyə Avropanın 96 ən güclü karateçisi çıxacaq. Azərbaycan təşkilatçı ölkə kimi bütün çəkilərdə təmsil olunsa da, milli komandamızın üzvlərindən Niyazi Əliyev (-67 kq), Rafael Ağayev (-75 kq), Ayxan Mamayev (-84 kq) və Tural Balcanlı (kata) martda İstanbulda Avropa çempionatında Avropa oyunlarına vəsiqəni təmin ediblər. Digər karateçilər 50-ci Avropa çempionatının ilk altılığına düşənlər və Avropa Karate Federasiyası tərəfindən təyin edilən, yəni siyahıda qeyd olunan sonuncu idmançıdır.

Avropa oyunlarının karate yarışlarına vəsiqə alan idmançıların siyahısını təqdim edirik:

Qadınlar

Kata

Sandra Sançes Jeymi (İspaniya)

Dilara Bozan (Türkiyə)

Jasmin Bleul (Almaniya)

Veronika Miskova (Çexiya)

Sandi Skordo (Fransa)

Vlatka Kiuk (Xorvatiya)

ƏDİLƏ QURBANOVA (AZƏRBAYCAN)

Karen Dolfin (İrlandiya)

-50 kq

Bettina Plank (Avstriya)

Aleksandra Reccia (Fransa)

Duyğu Buğur (Almaniya)

Serap Özçelik (Türkiyə)

Monika Berulek (Xorvatiya)

Katerina Kriva (Ukrayna)

NURANƏ ƏLİYEVA (AZƏRBAYCAN)

Mariya Koulinkoviç (Belarus)

-55 kq

Emliye Thoy (Fransa)

Tuba Yakan (Türkiyə)

Cennifer Varlinq (Lüksemburq)

Kristina Ferrer Qarsiya (İspaniya)

Branka Arandjeloviç (Serbiya)

Yelena Kovaçeviç (Xorvatiya)

İLAHƏ QASIMOVA (AZƏRBAYCAN)

Bettina Alstadsezer (Avstriya)

-61 kq

Lusi İqnas (Fransa)

Ana Lenard (Xorvatiya)

İnqrida Suçankova (Slovakiya)

İren Kolomar Kosta (İsapaniya)

Merve Çoban (Türkiyə)

Tyasa Ristio (Sloveniya)

FƏRİDƏ ABIYEVA (AZƏRBAYCAN)

Nele De Vos (Belçika)

-68 kq

Alisa Buçinger (Avstriya)

Yelena Quiroy (İsveçrə)

Marina Rakoviç (Monteneqro)

Kristina Vizkaino Qonsales (İspaniya)

Vassiliki Panetsidou (Yunanıstan)

Hafsa Seyda Burucu (Türkiyə)

İRİNA ZARETSKA (AZƏRBAYCAN)

Telma Rut Frimannsdottir (İslandiya)

+68 kq

Masa Martinoviç (Xorvatiya)

Meltem Hocaoğlu (Türkiyə)

Helena Kuusisto (Finlandiya)

Nadege Ait İbrahim (Fransa)

İvanna Zaytseva (Rusiya)

Hana Antunoviç (İsveç)

AYTƏN SƏMƏDLİ (AZƏRBAYCAN)

Borislava Qaneva (Bolqarıstan)

Kişilər

Kata

Damian Huqo Qintero Kapdevila (İspaniya)

Mehmet Yakan (Türkiyə)

Vu Duk Min Dak (Fransa)

Mattia Busato (İtaliya)

TURAL BALCANLI (AZƏRBAYCAN)

Kristofer Ronde (Danimarka)

Pasi Hirvonen (Fnlandiya)

Adrian Quta (Rumıniya)

-60 kq

Luka Mareska (İtaliya)

Sofian Aqudjil (Fransa)

Yevgeni Plaxutin (Rusiya)

Matias Qomes Qarsia (İspaniya)

Marko Antiç (Serbiya)

Emil Pavlov (Makedoniya)

FİRDOVSİ FƏRZƏLİYEV (AZƏRBAYCAN)

Halil Marqeşi (Albaniya)

-67 kq

NİYAZİ ƏLİYEV (AZƏRBAYCAN)

Burak Uyqur (Türkiyə)

Danil Damdjoni (Xorvatiya)

Manuel Rasero Luiz (İspaniya)

Yves Martial Tadissi (Macarıstan)

Steven Dakosta (Fransa)

Rikardo Gieqler (Almaniya)

İrakli Tkebuçava (Gürcüstan)

-75 kq

RAFAEL AĞAYEV (AZƏRBAYCAN)

Noah Biç (Almaniya)

Luici Busa (İtaliya)

Ruslans Sadkovs (Latviya)

Erman Eltemur (Türkiyə)

Loqan Da Kosta (Fransa)

İllya Nkulin (Ukrayna)

Panayiotis Loizides (Kipr

-84 kq

Nello Maestri (İtaliya)

AYXAN MAMAYEV (AZƏRBAYCAN)

Knji Qrillon (Fransa)

Uğur Aktaş (Türkiyə)

Alvin Karaqi (Kosovo)

Georgios Tzanos (Yunanıstan)

Yaroslav Horuna (Ukrayna)

Kamil Varda (Polşa)

+84 kq

Slobodan Biteviç (Serbiya)

Enes Erkan (Türkiyə)

Martin Nesterovski (Makedoniya)

Conatan Horne (Almaniya)

Filip Reis (Portuqaliya)

Spiridon Marqaritopulos (Yunanıstan)

ŞAHİN ATAMOV (AZƏRBAYCAN)

Moreno Şeppard (Hollandiya)

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR