• USD 1,7369 0,00% EUR 1,8716 +0,49%
    • GBP 2,1974 -0,10% RUB 0,0274 +0,73%

Püşk atıldı - "İnter" "Atletik"lə, "Qəbələ" "Apollon"la qarşılaşa bilər

  • İdman
  • 17 İyul 2015 18:58
  • 411 Baxış
Püşk atıldı - "İnter" "Atletik"lə, "Qəbələ" "Apollon"la qarşılaşa bilər

Bu gün Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Publika.az-ın məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən tədbirdə təmsilçilərimizdən "İnter" və "Qəbələ"nin növbəti mərhələdəki potensial rəqibləri müəyyənləşib.

“Qəbələ” "Çukariçki" səddini keçə bilsə, "Apollon" (Kipr) - "Trakay" (Litva) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.


“İnter” isə səfərdə 2:1 hesabı ilə qalib gəldiyi "Hafnarfyordur"u keçsə, III təsnifat mərhələsində İspaniyanın “Atletik” (Bilbao) klubu ilə üz-üzə gələcək.

Qeyd edək ki, III təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 30-da, cavaba qarşılaşmaları isə avqustun 6-da keçiriləcək.




Avropa Liqası

III təsnifat mərhələsi




“Sürix” (İsveçrə) - "Çerno More" (Bolqarıstan) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) cütünün qalibi

AEK (Kipr) - "Riyeka" (Xorvatiya) - "Aberdin" (Şotlandiya) cütünün qalibi
“Bordo” (Fransa) - "Kayrat" (Qazaxıstan) - "Alaşkert" (Ermənistan) cütünün qalibi

“Alkmaar” (Hollandiya) - “İstanbul Başakşehir” (Türkiyə)

"Daçiya" (Moldova) - "Jilina" (Slovakiya) cütünün qalibi - “Vorskla” (Ukrayna)

"Skonto" (Latviya) - "Debretsen" (Macarıstan) cütünün qalibi - "Reykyavik" (İslandiya) – "Rusenburq" (Norveç) cütünün qalibi

"Lokomotiva" (Xorvatiya) - PAOK (Yunanıstan) cütünün qalibi - "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Linfild" (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi

AİK (İsveç) - "Şirak" (Ermənistan) cütünün qalibi - “Atromitos” (Yunanıstan)

"Çukariçki" (Serbiya) - "Qəbələ" (Azərbaycan) cütünün qalibi - "Apollon" (Kipr) - "Trakai" (Litva) cütünün qalibi

“Atletik” (İspaniya) - "Hafnarfyordur" (İslandiya) - "İnter" (Aaəzrbaycan) cütünün qalibi


"Vest Hem" (İngiltərə) - "Birkirkara" (Malta) cütünün qalibi - "İnverness" (Şotlandiya) - "Astra" (Rumıniya) cütünün qalibi

"Şaxtyor" (Soliqorsk, Belarus) - "Volfsberger" (Avstriya) cütünün qalibi - “Borussiya” (Dortmund, Almaniya)

“Standard” (Belçika) - "Ferensvaroş" (Macarıstan) - "Jelezniçar" (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
“Altax” (Avstriya) - “Vitoriya” (Portuqaliya)

“Krasnodar” (Rusiya) - "Slovan" (Slovakiya) - UCD (İrlandiya) cütünün qalibi

"Koper" (Sloveniya) - Hayduk" (Xorvatiya) cütünün qalibi - "Mlada Boleslav" (Çexiya) - "Stromsqodset" (Norveç) cütünün qalibi

“Yelqava" (Latviya) - "Rabotniçki" (Makedoniya) cütünün qalibi - "Trabzonspor" (Türkiyə) - "Differdanj" (Lüksemburq) cütünün qalibi

“Şturm” (Avstriya) - “Rubin” (Rusiya)

"Şarlerua" (Belçika) - "Beytar" (İsrail) cütünün qalibi - “Zarya” (Ukrayna)

“Sampdoriya” (İtaliya) - "Voyvodina" (Serbiya) - "Spartak" (Yurmala, Latviya) cütünün qalibi

"Beroe" (Bolqarıstan) - "Brondbü" (Danimarka) cütünün qalibi - "Yagelloniya" (Polşa) – "Omoniya" (Kipr) cütünün qalibi

“Sauthempton” (İngiltərə) - “Vitess” (Hollandiya)

"Kukesi" (Albaniya) - "Mladost" (Monteneqro) cütünün qalibi - "Legiya" (Polşa) - "Botoşani" (Rumıniya) cütünün qalibi

“Yablonets” (Çexiya) - "Kopenhagen" (Danimarka) - "Nyu Taun" (Uels) cütünün qalibi

"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Tyun" (İsveçrə) cütünün qalibi - Vaduts" (Lixtenşteyn) - "Nomme Kalyu" (Estoniya) cütünün qalibi

"Randers" (Danimarka) - "Elfsborq" (İsveç) cütünün qalibi - “Şemrok Rovers” (İrlandiya) - "Odd Qrenland" (Norveç cütünün qalibi)

“Tırqu Mureş” (Rumıniya) - “Sent-Etyenn” (Fransa)

“Belenenseş” (Portuqaliya) - "Slask" (Polşa) - "Höteborq" (İsveç)
cütünün qalibi

“Slovan” (Çexiya) - “Hapoel” (Kiryat-Şmona, İsrail)

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR