• USD 1,7369 +0,17% EUR 1,8625 -0,14%
    • GBP 2,1995 -0,47% RUB 0,0272 +0,37%

“Fənərbağça” və “Fiorentina”nın fiaskosu

  • İdman
  • 18 Sentyabr 2015 11:05
  • 310 Baxış
“Fənərbağça” və “Fiorentina”nın fiaskosu

Avropa Liqasının qrup mərhələsində 1-ci turun oyunları keçirilib.

Publika.az xəbər verir ki, ölkəmiz ilk dəfə qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində iki klubla təmsil olunur.

Ağdam "Qarabağ"ı ardıcıl ikinci il Avropa Liqasında çıxış edirsə, "Qəbələ" qısa tarixi ərzində ilk dəfə adıçəkilən turnirin qrup mərhələsində mübarizə aparır.

"Qarabağ" ilk oyununda səfərdə "Tottenhem"lə, "Qəbələ" isə evdə PAOK-la qarşılaşıb.

Çempionlar Liqasında "Şaxtyor"a uduzaraq Avropa Liqasının qrup mərhələsində mübarizə aparmaq hüququ qazanan "Fənər" evdə Norveç "Molde"siylə üz-üzə gəlib və uduzub.

Türkiyənin turnirdəki digər təmsilçisi "Beşiktaş" isə səfərdə Albaniya "Skenderbeu"suna qalib gəlib.

Avropa Liqası. Qrup mərhələsi, 1-ci tur

17 sentyabr

A qrupu

Ayaks (Hollandiya) - Seltik (Şotlandiya) 2:2

Fişer, 25. Şone, 84 - Biton, 8. Lustik, 42.

Fənərbaxça (Türkiyə) - Molde (Norveç) 1:3

Nani, 42 - Hoyland, 36-p. Elyunussi, 53. Linnes, 65.

B qrupu

Bordo (Fransa) - Liverpul (İngiltərə) 1:1

Jussi, 81 - Lallana, 66.

Syon (İsveçrə) - Rubin (Rusiya) 2:1

Konate, 11; 82 - Kanunnikov, 65.

C qrupu

Qəbələ (Azərbaycan) – PAOK (Yunanıstan) 0:0

Borussiya D (Almaniya) - Krasnodar (Rusiya) 2:1

Ginter, 45. Ho Park, 90 - Pavel Mamayev, 11.

D qrupu

Midtyulland (Danimarka) - Legiya (Polşa) 1:0

Kuçarçyuk, 60-a/q.

Napoli (İtaliya) - Brügge (Belçika) 5:0

Kalyexon, 5; 77. Mertens, 19; 25. Hamşik, 53.

E qrupu

Rapid (Avstriya) - Vilyarreal (İspaniya) 2:1

Stefan, 50. Hoffman, 53 - Baptistao, 45.

Viktoriya (Plzen, Çexiya) - Dinamo (Minsk, Belarus) 2:0

Horava, 36. Petrjela, 75.

F qrupu

Qroningen (Hollandiya) - Marsel (Fransa) 0:3

Nkoudou, 25. Okampos, 39. Alessandrini, 61.

Slovan (Liberets, Çexiya) - Braqa (Portuqaliya) 0:1

Silva, 60.

G qrupu

Sent-Etyen (Fransa) - Rusenborq (Norveç) 2:2

Beriç, 4. Rouks, 84 - Mikkelsen, 16. Svensson, 79.

Dnepr (Ukrayna) - Latsio (İtaliya) 1:1

Seleznyov, 93 - Milinkoviç, 34.

H qrupu

Skenderbeu (Albaniya) - Beşiktaş (Türkiyə) 0:1

Sosa, 28.

Sportinq (Portqaliya) - Lokomotiv (Rusiya) 1:3

Montero, 50 - Səmədov, 12; 56. Niasse, 65.

İ qrupu

Lex (Polşa) - Belenenseş (Portuqaliya) 0:0

Fiorentina (İtaliya) - Bazel (İsveçrə) 1:2

Kaliniç, 4. Byarnason, 71. Elneni, 79.

J qrupu

Tottenhem (İngiltərə) – Qarabağ (Azərbaycan) 3:1

Son Honq-Min, 28; 29. Lamela, 86 - Almeyda, 7-p.

Anderlext (Belçika) - Monako (Fransa) 1:1

Gillet, 11 - Traore, 85.

K qrupu

Asteras (Yunanıstan) - Sparta (Çexiya) 1:1

Mazza, 2 - Lafata, 56.

APOEL (Kipr) - Şalke (Almaniya) 0:3

Matip, 28. Huntelear, 35; 71.

L qrupu

Partizan (Serbiya) - Alkmaar (Hollandiya) 3:2

Omaro, 11; 44, Jivkoviç, 89 - Van der Vilden, 31. Henriksen, 93.

Atletik (İspaniya) - Auqsburq (Almaniya) 3:1

Aduriz, 55; 66. Susaeta, 90 - Xəlil Altıntop, 15.

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR