• USD 1,7430 0,00% EUR 1,8487 0,00%
    • GBP 2,1929 0,00% RUB 0,0275 0,00%

Çimərlik voleybolu: Millimiz Çexiyaya uduzdu, Litvanı uddu – CANLI YAYIM - YENİLƏNİR

Çimərlik voleybolu: Millimiz Çexiyaya uduzdu, Litvanı uddu – CANLI YAYIM - YENİLƏNİR

Bu gün Bakı 2015 I Avropa Oyunlarında çimərlik voleybolu üzrə yarışlarda növbəti oyunlar keçiriləcək.

Publika.az xəbər verir ki, qadınlar qrupda III, yəni son tur matçına çıxacaqlarsa, kişi voleybolçular yarışa start götürəcəklər.

Azərbaycan kişilərdə də qadınlardakı kimi, iki komanda ilə təmsil olunacaq. A qrupunda iştirak edən idmançılarımız ilk görüşdə Litva ilə üz-üzə gələcək. H qrupundakı təmsilçilərimiz isə çexlərlə qarşılaşacaqlar.

Maraqlıdır ki, qadınlar da bu gün müvafiq olaraq Litva və Çexiyaya rəqib olacaqlar.

Çimərlik voleybolu, kişilər

17 iyun

A qrupu

Bernardo Romano/Leonid Qritsay (Azərbaycan) – Lukas Kazdailis/Arnas Rumseviçyus (Litva) - 2:0 (21:14, 21:19)
Aleks Rangieri/Enriko Rossi (İtaliya) – Morten Kvamsdal/Oevind Hordvik (Norveç) - 2:0 (21:17, 21:17)

B qrupu

Maçey Rudol/Maçey Kosyak (Polşa) – Aleksey Denin/Aleq Plotnitski (Ukrayna) 2:0 (21:12, 21:12)

Fransisko Tomas Kuadrado/Sezar Menendes Orteqa (İspaniya) – Aleksey Strasser/Qabriel Kisslinq (İsveçə) 2:0 (21:12, 21:16)

C qrupu

Nikos Zupani/Georgios Kotsilianos (Yunanıstan) – Aleksandr Solovey/Ruslan Sorokins (Latviya) 2:0 (21:18, 21:16)

Paolo İnqrosso/Matteo İnqrosso (İtaliya) – Yaroslav Qordeyev/Vladislav Yemelyançuk (Ukrayna) 2:0 (21:19, 21:15)

D qrupu

Martins Plavins/Haralds Reqza (Latviya) – Pekka Pippo/Yurki Nurminen (Finlandiya) - 2:1 (19:21, 22:20, 15:10)
Peter Eqlser/Daniel Mullner (Avstriya) – Aleksandr Kavalenka/Aleksandr Dziadku (Belarus) - 1:2 (24:22, 23:25, 13:15)

E qrupu

Səlçuk Şəkərci/Hasan Mermer (Türkiyə) – Sean Faiqa/Ariel Hilman (İsrail) – 0:2 (18:21, 20:22)

Steven van de Velde/Maykl van Dorsten (Hollandiya) – Premisl Kubala/Yan Hadrava (Çexiya) – 0:2 (18:21, 19:21)

F qrupu

Yannik Salvetti/Jan-Baptiste Doqer (Fransa) – Peter Kildeqard/Kristoffer Abell (Danimarka) - 1:2 (21:18, 11:21, 10:15)
Yaroslav Koşkarev/Dmitri Barsyuk (Rusiya) – Engin Özbək/Hakan Göktepe (Türkiyə) - 2:0 (21:10, 21:13)

G qrupu

Fransisko Marko Arroyo/Kristian Rodriges Qarsiya (İspaniya) – Kristo Kollo/Rivo Vesik (Estoniya) 1:2 (18:21, 21:15, 17:19)

Tobias Vinter/Lorens Peter Petutşniq (Avstriya) – Kris Qreqori/Jak Şif (Böyük Britaniya) 2:0 (21:19, 21:12)

H qrupu

Neylton Santos/Yaroslav Rudik (Azərbaycan) – Robert Kufa/Yan Dumek (Çexiya) 0:2 (20:22, 19:21)

Marko Krattiger/Sebastian Çevallier (İsveçrə) – Romain di Cantommaso/Maksim Tierçi (Fransa) 2:1 (18:21, 21:17, 15:12)

Qadınlar

A qrupu

22:00. Vivyan Kunya/Zinaida Lyubimova (Azərbaycan) - Yeva Dumbauskayte/Monika Povilaytite (Litva)

22:00. Maria Lena Plesiutşniq/ Katarina Şutzenhofer (Avstriya) – Eva Banq/Sesilie Olsen (Danimarka)

1.

Litva

2

2

0

4-1

99-77

4

2.

Avstriya

2

1

1

3-2

93-91

3

3.

Azərbaycan

2

1

1

2-2

76-73

3

4.

Danimarka

2

0

2

0-4

57-84

2

B qrupu

17:00. Diana Zolnerçikova/Martina Yakubsova (Çexiya) - Laura Giombini/Julia Toti (İtaliya)

17:00. Valerie Teufl/Nadine Byanka Zass (Avstriya) - Marta Ozolina/Tina Qraudina (Latviya)

1.

İtaliya

2

2

0

4-1

93-72

4

2.

Avstriya

2

1

1

2-2

68-83

3

3.

Çexiya

2

1

1

2-3

94-95

3

4.

Latviya

2

0

2

2-4

99-104

2

C qrupu

17:00. Janne Konqşavn/Viktoriya Kyoelberq (Norveç) - Valeriya Babenka/Yana Milevskaya (Belarus)

1.

İspaniya

2

2

0

4-0

84-61

4

2.

Belarus

1

0

1

0-2

34-42

1

3.

Norveç

1

0

1

0-2

27-42

1

D qrupu

19:00. Sofie van Gestel/Yantine van der Vlist (Hollandiya) - Panagiota Karaquni/Anna Pigi Metheniti (Yunanıstan)

19:00. Erika Nistrom/Emilia Nistrom (Finlandiya) - Svetla Angelova/İrena Mişonova (Bolqarıstan)

1.

Hollandiya

2

2

0

4-0

84-44

4

2.

Finlandiya

2

1

1

2-2

68-66

3

3.

Yunanıstan

2

1

1

2-2

66-70

3

4.

Bolqarıstan

2

0

2

0-4

46-84

2

E qrupu

18:00. Daniela Coria/Culia Momoli (İtaliya) - Riikka Letonen/Taru Lahti (Finlandiya)

18:00. Ester Boter Ribera/Amaranta Navarro Fernandes (İspaniya) - Viktoriya Şalayevskaya/Viktoriya Siakretava (Belarus)

1.

Finlandiya

2

2

0

4-0

84-47

4

2.

İspaniya

2

1

1

2-2

67-79

3

3.

İtaliya

2

1

1

2-3

99-101

3

4.

Belarus

2

0

2

1-4

81-104

2

F qrupu

18:00. Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə) - Yulia Abalakina/Kseniya Dabija (Rusiya)

18:00. Rimke Braakman/Jolien Sinnema (Hollandiya) – Line Trans/Helle Soenderqard (Danimarka)

1.

İsveçrə

2

2

0

4-0

87-76

4

2.

Hollandiya

2

1

1

2-3

95-94

3

3.

Rusiya

2

1

1

3-2

91-78

3

4.

Danimarka

2

0

2

0-4

59-84

2

G qrupu

20:00. Yaqoda Qrusçinzka/Karolina Baran (Polşa) - Yekaterina Sirtçeva/Mariya Prokopeva (Rusiya)

20:00. Laura Lonque/Melinda Adelin (Fransa) – İrina Maxno/İnna Maxno (Ukrayna)

1.

Fransa

2

2

0

4-0

83-64

4

2.

Rusiya

2

1

1

2-2

69-69

3

3.

Polşa

2

1

1

2-3

90-91

3

4.

Ukrayna

2

0

2

1-4

77-95

2

H qrupu

21:00. Yuliya Kərimova/ Rakel Ferreyra (Azərbaycan) - Karolina Rehaçkova/Eliska Qalova (Çexiya)

21:00. Daria Udovenko/Yelizaveta Sulima (Ukrayna) – Katarjina Koçiolek/ Dorota Straq (Polşa)

1.

Azərbaycan

2

2

0

4-0

84-69

4

2.

Polşa

2

1

1

2-2

78-74

3

3.

Çexiya

2

1

1

2-2

74-73

3

4.

Ukrayna

2

0

2

0-4

64-84

2

Xəbər lenti

DAHA ÇOX XƏBƏR