“Xəzər” TV-nin yeni binası istifadəyə verildi - FOTOLAR
Bu gün “Xəzər Televiziya və Radio Yayımları” MMC-nin (“Xəzər” TV) “Bakı Ağ Şəhər” kompleksində inşa edilmiş yeni binasının açılış mərasimi keçirilib.
Publika.az-ın məlumatına görə, açılış mərasimində Azərbaycan Prezidentinin ictimai-siyasi məsələlər üzrə köməkçisi, Prezident Administrasiyasının (PA) şöbə müdiri Əli Həsənov, Milli Televiziya və Radio Yayımları Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmli, Prezident yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun icraçı direktoru Vüqar Səfərli, Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov, İdarə Heyətinin üzvü Vüqar Rəhimzadə, aparıcı KİV rəhbərləri və bir qrup millət vəkili iştirak edib.
Qeyd olunub ki, “Xəzər” televiziyasının Xətai rayonunda yerləşən inzibati binasında ümumilikdə 265 otaq mövcuddur. Binada sahəsi 1000 kvadratmetr olan böyük şou studiyası, 3 efir studiyası, 2 avtodayanacaq, Xəzər-Media Təlim Mərkəzi, jurnalistlərin övladları üçün uşaq bağçası, tibb otağı var.