Ermənistan müxalifəti gizli sorğu keçirdi: Nəticələri təəccüblüdür
Ermənistanda revanşist müxalifət növbəti sosioloji sorğunun keçirilməsini sifariş edib, lakin onun nəticələri dərc edilmir, onların yalnız daxili istifadə üçün nəzərdə tutulduğu bildirilir.
Publika.az xəbər verir ki, bu barədə “Hraparak” nəşri məlumat yayıb. Əldə olan məlumata görə, Nikol Paşinyan 12%-lik sabit dəstəyi saxlayır. Bu qədər respondent istənilən şəraitdə ona səs verməyə hazırdır. Eyni zamanda, sorğuda iştirak edənlərin təxminən 60%-i heç bir halda Paşinyanı dəstəkləməyəcəklərini bildiriblər. Sorğu iştirakçılarının 75%-i hökumətin işindən narazıdır və ölkənin yanlış istiqamətdə getdiyini düşünür.
Reytinqə görə, Paşinyanı təxminən 10% dəstəklə Samvel Karapetyan izləyir, lakin onun yaratdığı partiyanın adı çəkiləndə bu göstərici azalır. Üçüncü yeri təxminən 6% nəticə ilə Robert Köçəryan tutur. Digər tanınmış partiyalar 1-1,5%-dən çox səs qazanmayıb.