Ermənistan ÇALXALANIR: Paşinyan ordunu Qarabağdan GERİ ÇAĞIRDI - VİDEO
“Bu gün cəbhə bölgəsindən onlarla videoya baxdım. Uşaqlar, haqlısınız. Yerevanda sizi gözləyirəm. Hasarın altında ulayanlarla məsələlərin birdəfəlik həlli üçün. Sizinlə qürur duyuram”.
Publika.az bildirir ki, bu qeydlər bir neçə dəqiqə əvvəl Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan tərəfindən “Facebook” səhifəsində yerləşdirilib.
Ermənistanın müxalifətçi şərhçiləri bəyan ediblər ki, məhkəmələrdə siyasi rəqiblərinə qarşı mübarizədə uğursuzluğa düçar olduğuna görə, hökumətin başçısı özünə sadiq hərbi birləşmələri Yerevana çağırıb. Qeyd edək ki, bundan əvvəl Ermənistan məhkəmələri istintaq orqanlarının müxalifət liderlərinin cinayət məsuliyyətinə cəlb edilməsi barədə qərarlarını ləğv ediblər.
Erməni müxalifətinin fikrincə, bu, vətəndaş müharibəsinə doğru ilk addımdır. Hökumət başçısı narazı insanları və müxalifəti ordunun siyasi proseslərə müdaxiləsi ilə hədələdiyi üçün... / "Virtualaz"